77-latka włożyła kartę do bankomatu i wprowadziła kod PIN. Sekundy później ktoś zaszedł ją od tyłu, popełnił wielki błąd

77-latka włożyła kartę do bankomatu i wprowadziła kod PIN. Sekundy później ktoś zaszedł ją od tyłu, popełnił wielki błąd Źródło: Pixabay jarmoluk

Wypłata z bankomatu to czynność wykonywana przez praktycznie każdego z nas, gdy tylko potrzebujemy pieniędzy. Rzadko zwracamy uwagę na możliwość wystąpienia w jej trakcie groźnych sytuacji. Niebezpieczne chwile przeżyła pewna 77-latka, ponieważ w momencie, gdy włożyła do bankomatu kartę i wprowadziła kod PIN, kątem oka dostrzegła niepokojące zachowanie za swoimi plecami. Cała sytuacja miała zupełnie niespodziewany przebieg.

Wypłata z bankomatu jest czynnością wykonywaną bardzo często przez starszych ludzi, którzy nie korzystają z płatności mobilnych tak chętnie jak ich dzieci czy wnuki. Złodzieje często wykorzystują ten fakt i próbują okraść seniorów, lecz ta 77-latka nie pozwoliła sobie na zostanie ich kolejną ofiarą.

Została napadnięta w czasie dokonywania wypłaty z bankomatu

Wypłata z bankomatu mogła skończyć się dużo gorzej, zarówno dla kobiety jak i mężczyzn, którzy obrali ją sobie na cel. 77-letnia Winifred Peel mieszkająca w Wirral w Wielkiej Brytanii o całej sytuacji opowiedziała portalowi "Metro", ale niesamowita historia obiegła już cały świat. Seniorka udała się do jednego z bankomatów, aby pobrać nieco gotówki. Niestety, wypłata z bankomatu tym razem przebiegła w zupełnie inny sposób, ponieważ kiedy kobieta włożyła do maszyny kartę oraz wpisała kod PIN, została odepchnięta od urządzenia, a napastnicy próbowali wypłacić z jej konta 200 funtów. Nie mogli jednak przewidzieć tego, co stało się potem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Nie spodziewali się reakcji ze strony 77-latki

Złodzieje zdecydowanie nie docenili pani Peel, gdyż ta, mimo swojego wieku, nie miała zamiaru biernie czekać, aż trzej mężczyźni pozbawią ją oszczędności. Mężczyzna próbujący dokonać wypłaty z bankomatu został uchwycony przez nią za kołnierz i 77-latka trzy razy pchnęła jego głowę w kierunku bankomatu. Uderzenia pozostawiły na jego twarzy ranę, a złodzieje zrozumieli swój błąd i zdecydowali się na szybką ucieczkę, pozostawiając kobietę oraz jej kartę w spokoju. Winifred Peel zadzwoniła na policję i poinformowała o całej sytuacji. Funkcjonariusze pojmali niedoszłych rabusiów jeszcze tego samego dnia. Bardzo pomocne okazały się charakterystyczne obrażenia odniesione przez jednego z nich.

Dzisiaj grzeje: 1. Śmiali się z niego, gdy pojawił się na scenie. Kiedy zaczął swój występ, nie byli w stanie powstrzymać łez

2. Kinga Duda rozczarowała rodziców. Wszystko miało być zupełnie inaczej

Teraz już nic nie będzie takie samo

W rozmowie z "Metro" 77-latka podkreśliła, że od tego momentu nawet tak zwyczajna czynność jak wypłata z bankomatu nie będzie już taka sama. Nieudana próba kradzieży bardzo nią wstrząsnęła.

- W ogóle nie zastanowili się, w jaki sposób ta sytuacja na mnie wpłynie. [...] To zdarzenie na zawsze zmieniło moje życie. Już nigdy nie będę czuła się bezpiecznie w takiej sytuacji - powiedziała w udzielonym wywiadzie pani Peel.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Od dzisiaj MEN wprowadza nowe zmiany. Co czeka uczniów szkołach?
  2. Tą tragedią żyli wszyscy kibice. Legendarny gracz zginął w strasznym wypadku. Nie ma go z nami od roku
  3. Bardzo dobrze znaliśmy go z Sejmu. Niestety, media przekazały informacje o śmierci byłego posła
  4. Para zrobiła zakupy w Lidlu, gdy zaczęli je wypakowywać, dokonali porażającego odkrycia. Znaleźli się w niebezpieczeństwie
  5. Porażające wyniki, 68. nauczycieli z koronawirusem. Szkoły tu pozostaną zamknięte
  6. Afera, pani Dominika kupiła mięso w Biedronce. Odkryła niesmaczną prawdę i zrobiła zdjęcie, żeby nagłośnić skandal

Źródło: Newsner

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News