Wypadek żołnierzy USA w Polsce. 6 osób rannych

Wypadek żołnierzy USA w Polsce. 6 osób rannych Źródło: fot. flickr.com

Wypadek z udziałem żołnierzy amerykańskiej armii miał miejsce dziś, na autostradzie A18. Do zdarzenia doszło około godziny 15:00. W jego wyniku zostało rannych 6 osób. Odpowiednie służby natychmiast przybyły na miejsce zdarzenia. Zostanie wszczęte śledztwo.

Wypadek na autostradzie, w którym brali udział amerykańscy żołnierze miał miejsce w niedzielę, około godziny 15:00, w miejscowości Trzebień (województwo dolnośląskie). Jest to na pograniczu Przemkowskiego Parku Krajobrazowego. Bus, którym jechali amerykańscy żołnierze, z niewyjaśnionych przyczyn nagle zjechał z trasy i po chwili wpadł do rowu, rozbijając się. W pojeździe znajdowało się wiele osób, sześć z nich zostało rannych, w tym dwie poważnie. Wszystkie ranne w wyniku wypadku osoby przebywały w busie.

Auto, po wjechaniu do rowu dachowało - jak wynika z ustaleń RMF FM. Poszkodowanym została udzielona pomoc, zostali natychmiast przetransportowani do szpitali w miejscowościach Bolesławiec, Żary i Legnica. Całą sprawą zajmie się Żandarmeria Wojskowa.

Wypadek z udziałem członków armii Stanów Zjednoczonych

Do zdarzenia doszło w na autostradzie A18, pomiędzy węzłami komunikacyjnymi Luboszów i Golnice. Z tego powodu autostrada w kierunku Wrocławia została na pewien czas całkowicie zablokowana. Według wstępnych ustaleń samochód mógł wpaść w poślizg, jednak rzeczywista przyczyna wypadku nie jest jeszcze znana.

Na miejsce wypadku wezwano liczne służby. Pojawiło się tam siedem zastępów straży pożarnej, trzy karetki pogotowia ratunkowego, a nawet wezwany został śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego.

Nie pierwszy taki incydent

To kolejny wypadek żołnierzy amerykańskiej armii, którzy zostali przydzieleni do wspierania wschodniej flanki NATO, na terytorium Polski. Jak zwykle w takich przypadkach śledztwo zostanie wszczęte przez Żandarmerią Wojskową. Żandarmeria ma możliwość działania w przypadku gdy śledztwo ma dotyczyć ludzi z sektora wojskowego.

Podobne wypadki zdarzyły się już kilkukrotnie na przełomie kilku lat. Najwidoczniej nieprzyzwyczajeni do polskich dróg żołnierze USA, maja problemy w poruszaniu się po naszych trasach. Wypadki mające miejsce do tej pory nie należały do kategorii łagodnych, zaś główną ofiarą większości z nich był sam sprzęt wojskowy. W tym wypadku jednak obrażenia żołnierzy mogą okazać się na tyle poważne, że będą zmuszeni zrezygnować ze służby wojskowej. Auto po wypadku wyglądało źle, miało mocno powyginany dach, a także niemal całkiem zdartą maskę.

źródło: tosiedzieje

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News