Wypadek wojsk USA! 13 żołnierzy w szpitalu

Wypadek wojsk USA! 13 żołnierzy w szpitalu

Z ostatniej chwili. Na Litwie doszło do tragicznego wypadku konwoju wojskowego pojazdów opancerzonych USA. Ucierpiało wielu żołnierzy, którzy znajdują się pod opieką lekarzy.

Konwój wojskowych wozów USA przemieszczał się w ramach odbywających się na Litwie ćwiczeń NATO Saber Strike. W wypadku brały udział 4 pojazdy. Rannych jest 13 żołnierzy, wedle ustaleń w wypadku nie ucierpiał żaden cywil. Całą sprawę bada w tym momencie policja wojskowa litewskiej armii.

Wypadek pojazdów USA podczas ćwiczeń NATO

Tegoroczne ćwiczenia rozpoczęły się 3 czerwca na Litwie, która jest gospodarzem. Z tego względu większość ćwiczeń odbywa się na ich terytorium. Oprócz tego przeprowadzane będą w Polsce, Estonii i Łotwie. Bierze w nich udział ponad 10 tysięcy z 22 państw, najliczniejszą grupą są żołnierze USA, którzy są organizatorami całej akcji. Ćwiczenia potrwają jeszcze do 15 czerwca. Na Litwę z Polski w nocy wyjechały pierwsze z ponad 1200 pojazdów z 2. Pułku Kawalerii wojsk lądowych USA, które biorą udział w manewrach. Granicę przekroczyli w Budzisku i Ogrodnikach. Wciąż nie są znane dokładne przyczyny wypadku ani faktyczny stan żołnierzy, którzy zostali przetransportowani do szpitala. Informacje dotyczące cywilów, również nie zostały oficjalnie potwierdzone. Nie wykluczone, że liczba ofiar może być znacznie większa. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Co za afera! Minister PiS przypadkiem ujawniła najbardziej strzeżoną tajemnicę
  2. Rząd PiS sypnie kasą! Trzynastki, 500 dla seniorów
  3. Maryla Rodowicz w żałobie. Szokująca i nagła śmierć
źródło: onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News