Wypadek w Szaflarach: Ujawniono nagranie z samochodu, pogrąża instruktora
Anna Maria Guziewska - 4 Września 2018

Wypadek w Szaflarach: Ujawniono nagranie z samochodu, pogrąża instruktora

Wypadek w Szaflarach wzbudził ogromne emocje wśród opinii publicznej. Tragiczny w skutkach egzamin na prawo jazdy wzburzył niemal całą Polską. Teraz pojawiły się nowe dowody w sprawie. Komisja Badania Wypadków Kolejowych udostępniła nagrania z pociągu oraz pojazdu. Jak z nich wynika, winnym śmiertelnego wypadku był przypuszczalnie egzaminator.

Wypadek w Szaflarach z 23 sierpnia przyniósł śmiertelne pokłosie. W zderzeniu z pociągiem zginęła 18-letnia dziewczyna, która nie zatrzymała się przed znakiem STOP. Prowadzony przez nią pojazd niespodziewanie zgasł na torach. Egzaminatorowi udało się uciec z samochodu. Śledczy odzyskali właśnie nagranie z pociągu, które ma uzupełnić to z pojazdu egzaminacyjnego. Na drugim z nich wyraźnie słychać nadjeżdżający pociąg. Stawiane jest pytanie, dlaczego mężczyzna nie zareagował w porę? Wiadomo już bowiem, że nie powiedział 18-latce, aby opuściła pojazd.

Wypadek w Szaflarach: nowe dowody. Jaka kara czeka egzaminatora?

W najbliższy piątek ma się odbyć eksperyment, który wskaże, jakie warunki towarzyszyły w dniu tragicznego wypadku. Śledczy sprawdzą, czy egzaminator mógł określić dokładnie odległość pociągu i przede wszystkim... czemu nie zareagował, gdy dziewczyna nie zatrzymała się przed znakiem STOP. Zdobyte przez funkcjonariuszy nagranie z pociągu, jak sami twierdzą, jest dobrej jakości i z pewnością stanie się jednym z ważniejszych dowodów w sprawie. Mężczyzna usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym. Prokurator wnioskował o areszt tymczasowy. Sąd jednak uchylił ten rodzaj zabezpieczenia na rzecz dozoru policyjnego, kaucji i zakazu opuszczania kraju. Prokuratura postanowiła odwołać się od decyzji. Prokuratura wciąż twierdzi, że to egzaminator jest winny śmierci dziewczyny i że to właśnie on powinien zareagować, kiedy ta nie zatrzymała się przed przejazdem kolejowym. Później, niefortunnie zatrzymawszy się na torach, samochód zgasł. Mężczyźnie udało się uciec z pojazdu, dziewczyna w drodze do szpitala zmarła. Wypadek w Szaflarach stawia wciąż nowe pytania, a jednym z nich jest: czemu pracownik z 30-letnim stażem nie nacisnął na pedał hamulca jeszcze przed wjazdem na tory?ZOBACZ TAKŻE:
  1. Nigdy jej tego nie zapomną! Gwiazda Polsatu spowodowała wypadek, dramat
  2. Jej śmierć zdruzgotała fanów Klanu. Skrywała bolesną tajemnicę
  3. Leszek Miller wystosował POZEW. Nie godzi się na kpiny ze śmierci syna
Oni przeżyli PRAWDZIWY KOSZMAR! Gwiazdy prześladowane w szkoleOni przeżyli PRAWDZIWY KOSZMAR! Gwiazdy prześladowane w szkoleCzytaj dalej
Leszek MillerRodzinne tragedie polityków [ZDJĘCIA]Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News