Kierowca uratował życie nastolatek. Było o włos od prawdziwej tragedii

Kierowca uratował życie nastolatek. Było o włos od prawdziwej tragedii Źródło: PxHere

Wypadek może zdarzyć się zawsze, zwłaszcza wtedy, gdy się go najmniej spodziewamy. O mały włos nie przekonały się o tym dwie dziewczynki, które brak rozwagi mogły przypłacić nawet własnym życiem. Na szczęście ten kierowca zachował zimną krew i nie doprowadził do tragedii.

Wypadek, zwłaszcza ten groźny, może w jednej chwili przekreślić wszystkie plany na przyszłość. Najwięcej wypadków zdarza się w domu, pracy, a także w drodze z jednego do drugiego punktu. Uczestnicy ruchu drogowego, którymi są także piesi i rowerzyści, często nie mają wpojonej świadomości, że ich także obowiązuje znajomość przepisów. Zapewne każdy, kto nie ma prawa jazdy i tak zdawał kiedyś egzamin na kartę rowerową. Także w szkołach powinny być przypomniane znaki drogowe, których przestrzeganie jest jednym z gwarantów bezpieczeństwa na drodze. 

Gdy komuś się śpieszy, łatwo zapomnieć o konieczności zachowania ostrożności, a wystarczy zaledwie chwila, by doszło do tragedii, której skutki mogą okazać się nieodwracalne. Oprócz pospiechu, jednym z winowajców wciąż wzrastającej liczby drogowych wypadków, jest nagminne używanie smartfonów. Gdy ktoś poza wlepianiem w oczu w ekran telefonu ma dodatkowo założone słuchawki z głośną muzyką, naraża się na poważne niebezpieczeństwo - nie widzi tego, co dzieje się dookoła i traci możliwość usłyszenia sygnału ostrzegawczego. Koszmarny wypadek mógł zdarzyć się również tym nieświadomym zagrożenia nastolatkom, jednak czujny kierowca zachował na szczęście zimną krew. 

Wypadek w Prądniku jest przestrogą dla młodych ludzi

Takim wyjątkowym brakiem rozsądku popisały się dwie nastolatki w wieku 12 i 14 lat. Gdy 2 maja około godz. 16 postanowiły udać się na rowerową wycieczkę, nawet nie podejrzewały, że będzie to dzień, który zapamiętają do końca życia. Równo o 16.55 na tej samej trasie w kierunku Kiełczygłowów pojawił się kierowca tira. Co ważne, poruszał się on drogą z pierwszeństwem, nie spodziewał się więc tego, co wkrótce miało nastąpić. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKST ZNAJDUJE SIĘ POD GALERIĄ:

Nagle na jednym ze skrzyżowań kierowca zauważył kątem oka dwie nastolatki, które, ignorując fakt, że znajdują się na drodze podporządkowanej, wyjechały wprost przed rozpędzony samochód ciężarowy. Mężczyzna kierujący autem wykazał się niezwykłą trzeźwością umysłu, choć niejeden doświadczony posiadacz prawa jazdy spanikowałby w obliczu tak strasznej i niespodziewanej sytuacji. Mężczyzna, musząc podjąć decyzję, co robić w ciągu dosłownie jednej sekundy, postanowił gwałtownie skręcić i wjechać w ogrodzenie okalające przydrożne gospodarstwo domowe. Zaryzykował utratą własnego zdrowia, by uratować nierozważne dziewczynki przed nieuniknioną śmiercią.

Kierowca tira wykazał się zimną krwią - jest bohaterem dla lokalnej społeczności

Jak się okazało, w trakcie wykonywania gwałtownego manewru, prowadzący auto i tak potrącił jedną z nastolatek. Na szczęście nie stało się nic poważnego i rowerzystka wkrótce zostanie wypisana ze szpitala do domu. 

Policjanci, którzy wkrótce po przykrym incydencie, przybyli na miejsce, stwierdzili, że kierowca zachował się prawidłowo. Mimo to przebadali go alkomatem, by wykluczyć, że mężczyzna pod wpływem alkoholu nie zauważył dwóch zbliżających się rowerzystek. Badanie wykazały, że kierowca tira był w momencie prowadzenia pojazdu trzeźwy. Wypadek zatem nie jest absolutnie jego winą. Warto pamiętać o tej historii zwłaszcza latem, gdy występuje największa ilość katastrof drogowych z udziałem małoletnich. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Były mąż Kaczyńskiej PRZED CHWILĄ właśnie ujawnił GIGANTYCZNĄ seksaferę w PiS!
  2. Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje polska polityk. Zginęła w wypadku w Egipcie!
  3. Media Tadeusza Rydzyka podały fatalne informacje. Bardzo zła prognoza pogody
  4. To jest za mocne. Media twierdzą, że Kazadi od 4 lat czeka, aż Baron zaprosi ją na randkę
  5. Z ostatniej chwili: Zupełnie nowe informacje ws. katastrofy smoleńskiej!
  6. Polsat: Policjanci znaleźli zwęglony samochód. Gdy zajrzeli do środka, niemal zwymiotowali

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News