Chcieli się schronić przed deszczem, chwilę potem cała czwórka nie żyła. Nie mieli szans na ucieczkę

Chcieli się schronić przed deszczem, chwilę potem cała czwórka nie żyła. Nie mieli szans na ucieczkę Źródło: Screen/ Twitter/ En24 News

Koszmarny wypadek stał się przyczyną śmierci czterech osób, które zatrzymały się na poboczu autostrady. Trzy inne zostały ranne. Policja bada teraz okoliczności tragedii, w której nie wszystko jest jeszcze jasne.

Tragiczny wypadek wydarzył się w Niemczech, na autostradzie A9 w pobliżu Bad Lobenstein. Ofiarami są motocykliści, którzy zjechali na pobocze trasy, by schronić się przed deszczem. Niestety, chwilę później uderzył w nich samochód.

Koszmarny wypadek na niemieckiej autostradzie

Tragedia miała miejsce w piątek 30 sierpnia około godziny 13:35. Czterech mężczyzn podróżowało trzema motocyklami trasą A9. Na wysokości Bad Lobenstein zaskoczył ich mocny deszcz. Motocykliści postanowili przeczekać ulewę pod znajdującym się niedaleko wiaduktem. Zjechali więc na pobocze. Nagle wjechał w nich przejeżdżający autostradą samochód dostawczy.

Wszyscy motocykliści zginęli. Dwóch z nich od razu po uderzeniu przez auto, pozostali zmarli jeszcze przed przyjazdem służb medycznych. Mężczyźni mieli 43, 57, 60 i 75 lat. Ranni zostali pasażerowie samochodu dostawczego. 29-letni mężczyzna doznał poważnych obrażeń i został przewieziony za pomocą helikoptera do szpitala w bawarskim Kulmbach, zaś 31-letni pasażer i 38-latek, który prowadził pojazd, trafili do placówki w Schleiz z lekkimi ranami.

Policja bada okoliczności wypadku. Jeszcze nie wszystko jasne

Na miejscu wypadku pojawiła się niemiecka policja. Oględziny, prowadzone w celu ustalenia okoliczności tragedii, sprawiły, że autostrada A9 na trasie w kierunku Berlina została zamknięta na siedem godzin. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Działania prowadzone przez śledczych zakończyły się w sobotę przed południem. Policja wciąż nie potrafi podać konkretnej przyczyny wypadku. Jak wyjaśniał rzecznik policji, nie należy spodziewać się w najbliższym czasie wyników śledztwa.

Najprawdopodobniej kierowca samochodu nie poradził sobie z warunkami atmosferycznymi i stracił panowanie nad pojazdem. Jedną z teorii, którą bada policja, jest utrata kontroli z powodu aquaplaningu. Motocykliści znaleźli się w najgorszym możliwym miejscu w najgorszym czasie.

Dzisiaj grzeje: 1. Jechali do pracy za granicą. 5 Polaków nie żyje
2. Sposób płatności w sklepach niedługo bardzo się zmieni, wiele osób może się bardzo zdziwić

- Całkowicie zabronione jest parkowanie na autostradzie. Ale podczas ulewnego deszczu nie zmusilibyśmy rowerzystów do kontynuowania jazdy. Tolerowalibyśmy to, że zatrzymali się - powiedział komisarz policji z Turyngii po wypadku.

  1. Córka Lecha Wałęsy wyszła za mąż. Prezydent spadnie z krzesła, gdy dowie się o decyzji pana młodego
  2. Gwiazda "M jak Miłość" w łóżku z dwoma facetami! Jest nagusieńka, nie ma tam jej męża
  3. Co się stało synowi Szydło? Księża zaczęli prosić o modlitwę za niego, po tym jak wziął nagle bezterminowy urlop
  4. Niepokojące znalezisko w Wiśle po awarii oczyszczalni Czajka. Natychmiast zaczęli robić zdjęcia, już są w sieci
  5. Polak uratował dwoje dzieci, jemu się nie udało. Nie żyje

Źródło: Radio Zet, Polsat News

Następny artykuł