Wypadek oszustwo policja
publicdomainpictures.net Junior Libby
Klaudia Bochenek - 21 Maja 2020

Nowy sposób oszustów, łatwo stracić pieniądze. Na czym polega metoda "na wypadek"?

Wypadek wzbudza w seniorach strach, szczególnie jeśli mowa o ich bliskich lub o członkach rodziny. Często bez wahania wręczali oszustom pieniądze w obawie przed konsekwencjami, jakie mogą ponieść krewni. Hochsztaplerzy wzbogacili się na setki tysięcy złotych, jeśli nie miliony. Wiemy, jak działali.

Metoda "na wypadek" z powodzeniem działała nie tylko na terenie województwa śląskiego. Oszuści wykorzystywali ludzi jeszcze z kilku regionów Polski. Naiwność ofiar mocno im się opłaciła.

Policji udało się rozbić szajkę oszustów

Komenda wojewódzka w Katowicach postanowiła pochwalić się niemałym sukcesem. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 31 lat, którzy wzbogacali się na oszustwach. Ich ofiarami padali seniorzy, którzy zaniepokojeni postanawiali szybko przekazywać gotówkę w celu zapłacenia niemałej "rekompensaty", która miała być skutkiem wypadku, który spowodowali ich bliscy.

Jajka zdrowe żółtkoKtóre żółtko jest najzdrowsze? Tylko 1 na 10 osób potrafi wskazać prawidłową odpowiedźCzytaj dalej

- Przestępcy dzwonili do wytypowanych osób i informowali o rzekomym spowodowaniu wypadku drogowego przez bliską im osobę. By pomóc w rozwiązaniu problemu i polubownie załatwić sprawę, proponowali swoim ofiarom wpłatę rekompensaty, dzięki czemu ich krewny miał uniknąć konsekwencji prawnych - tłumaczą katowiccy policjanci.

Metodą "na wypadek" wzbogacali się o setki tysięcy złotych

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Córka, zdjęciaNiewiarygodne, co z nudów zrobiła swojej małej córeczce na kwarantannie. Zdjęcia natychmiast obiegły siećCzytaj dalej

Kiedy seniorzy złapali haczyk przez oszustwo "na wypadek", do ich domu przychodził specjalnie wysyłany kurier, który miał odebrać pieniądze i przekazać je innemu członkowi szajki. Kiedy została zebrana spora suma, złotówki były wymieniane na obcą walutę i przekazywane kolejnemu oszustowi, tym razem za granicą. Co ważne, naciągacze działali nie tylko na terenie województwa śląskiego, ale też opolskiego, łódzkiego i wielkopolskiego.

Dzisiaj grzeje:

1. IMGW właśnie wydało ostrzeżenia dla połowy kraju. Pilne alarmy, jest zagrożenie dla zdrowia i życia
2. 30-letnia córka Cezarego Pazury wygląda nieziemsko. Właśnie zrobiła niezwykłą rzecz

Przy zatrzymaniu 22 i 31-latka skonfiskowano spore pieniądze. W samochodzie, którym poruszał się 22-latek znaleziono aż 120 tys. zł, a w mieszkaniach obu zatrzymanych znaleziono ponad 10 tys. zł, obcą walutę, kilkanaście kart sim oraz kilka telefonów komórkowych. Mężczyźni nie mogli zaprzeczyć dowodom i przyznali się do winy. Sąd zdecydował o ich aresztowaniu na 3 miesiące, policjanci mają też nadzieję, że przy kolejnych przesłuchaniach dowiedzą się tajemnic o kolejnych członkach szajki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kiedy otwarcie granic? Jest deklaracja szefowej resortu rozwoju
  2. Kibice mogą wrócić na stadiony już niedługo. Znamy szczegóły planu PZPN, decyzja zależy od jednego człowieka
  3. Nagranie z ukrytej kamery ujawniło prawdę. Policjantki zatrzymały go za brak maseczki, skandaliczne, czego się dopuściły
  4. Tragiczne informacje obiegły media, rodzina królewska pogrążyła się w żałobie. Prawda okazała się zupełnie inna?
  5. Mieli wyrzucić stare prześcieradła po zmarłej babci. Gdy zobaczyli, co leży między nimi, złapali się za głowy
  6. Bezradna pracownica Biedronki nie może już wytrzymać. Irytujące obostrzenie przeszkadza jej w pracy

Mężczyzna kamień meteorytZnalazł dziwnie wyglądający kamień. Myślał, że znalazł złoto, po latach okazało się, że jest o wiele bardziej cennyCzytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News