Byli świadomi, że za 4 sekundy zginą. Tragiczne informacje z południa Polski

Byli świadomi, że za 4 sekundy zginą. Tragiczne informacje z południa Polski Źródło: Jakub Kaminski East News

Wypadek, do jakiego doszło na południu Polski, jest wyjątkowo wstrząsający. Śmierć poniosło dwóch młodych mężczyzn pracujących przy budowie jednego z wieżowców na nowym osiedlu mieszkalnym. Obydwaj mieli przed sobą jeszcze całe życie. Rodzina, najbliżsi i współpracownicy są w szoku.

Wypadek miał miejsce w Rzeszowie na budowie, na której pracowali mężczyźni. Chociaż współpracownicy próbowali ich ratować, nie było dla nich szans na przeżycie. Ponieśli śmierć dosłownie kilka chwil po tym, jak żartowali z kolegami w szatni.

Tragiczny wypadek w Rzeszowie, zginęło dwóch młodych mężczyzn

Wypadek na budowie wieżowca w Rzeszowie pochłonął dwa życia: 29-letniego Mateusza oraz 42-letniego Tomasza. Oboje mieli wiele planów i obowiązków, które niestety nigdy nie zostaną spełnione. Mężczyźni w trakcie pracy spadli z wysokości 11 piętra. 

- Jeszcze chwilę wcześniej żartowaliśmy w szatni. Potem każdy poszedł do swoich zajęć. Koledzy weszli na sam szczyt rusztowania. Nie wiemy, jak do tego doszło. Kiedy spadli, pobiegliśmy ich ratować, ale szans nie było żadnych. To była śmierć na miejscu - "Fakt" cytuje wypowiedź znajomego zmarłych w wyniku wypadku mężczyzn.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Mieli przed sobą całe życie

Zarówno Mateusz, jak i Tomasz, pochodzili z Dynowa i ich śmierć zszokowała całą społeczność. To ogromna strata, ponieważ wiele wnosili do życia wsi. Byli dopiero na początku swojej drogi. Mateusz niedawno przywitał na świecie swoje trzecie dziecko, a Tomasz dopiero co zakończył budowę swojego nowego domu tuż obok ukochanych rodziców. 

- To był uczciwy i pracowity chłopak. Wcześniej jeździł za granicę. Troszczył się o rodzinę. Chciał, aby niczego jej nie brakowało - mówi "Faktowi" jedna z sąsiadek Mateusza. Według dotychczasowych ustaleń policyjnych w piątek mężczyźni weszli na 11. piętro budynku w celu rozebrania rusztowania, lecz prawdopodobnie oderwało się ono i pracownicy spadli z wysokości 33 metrów.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister zdrowia ostrzega i zapowiada. Podał termin, kiedy wrócimy do obowiązkowego noszenia maseczek

2. Wszyscy śmiali się z jej wyglądu, chciała się zabić. Na szczęście pojawiła się nieoczekiwana pomoc

Sprawę badają służby

Prace na budowie, na której doszło do tragicznego wypadku przerwano i obecnie trwają tam prace śledczych nadzorowane przez prokuratora. Jednocześnie swoje prace niezależnie zaczęła Państwowa Inspekcja Pracy. Ustali ona, czy w trakcie prowadzonej budowy nie doszło do uchybień mogących przyczynić się do tragedii.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niebywały ubiór Rodowicz na zdjęciu z obłędnej kuchni w luksusowej willi, gruba przesada? Wzbudziła wielkie emocje
  2. Kamil Bednarek miał poważny wypadek samochodowy. Wiemy, w jakim stanie jest poszkodowany (FOTO)
  3. 15-letni Kuba pobity na śmierć. Powód, jakim się kierował starszy mężczyzna przechodzi ludzkie pojęcie
  4. Kamil Bednarek miał wypadek. Auto totalnie zniszczone, nadaje się do kasacji
  5. Na jaw wyszły porażające fakty ws. śmierci Dawida Kosteckiego. 3 dni wcześniej wykonał kluczowy telefon
  6. Rafał Trzaskowski zapowiedział ważną zmianę dla matek. Wiele z nich może dostać dodatkowe 200 złotych

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News