Niepozorna rzecz może uratować życie, a kosztuje tylko 2 złote. Każdy powinien mieć ją przy sobie

Niepozorna rzecz może uratować życie, a kosztuje tylko 2 złote. Każdy powinien mieć ją przy sobie Źródło: Unsplash/Alex Geerts

Wypadek może zdarzyć się każdemu, jednak staramy się im zapobiegać, jak tylko możemy. Jest jednak pewne zaniedbanie, które wielu z nas czyni. Koszt tego przedmiotu to jedynie 2 złote, a może uratować nam życie.

Jeśli kupimy ten przedmiot za 2 złote, może nas ominąć śmiertelny wypadek. Uświadamia o tym w mediach społecznościowych pewna policjantka, która spuentowała w ten sposób tragiczną historię.

Tragiczny wypadek, który zniszczył kobiecie życie. Policjantka udostępniła historię ku przestrodze

- Potrąciłam śmiertelnie pijanego pieszego [...] Nie miałam szans go zauważyć, było ciemno. Zadziało się to w nocy w terenie niezabudowanym. Pieszy szedł złą stroną i wtargnął mi prosto pod koła. Reanimowałam go, ale niestety się nie udało - napisała pewna kobieta na facebookowym komunikatorze.

Pewna policjantka udostępniła tę historię na swoim Facebooku, zaznaczając, że brakowało jednej, wartej dwa złote rzeczy, która mogłaby pozwolić uniknąć tragedii. Były nią zwykłe odblaski - gdyby pijany pieszy je posiadał, prawdopodobnie prowadząca pojazd zauważyłaby go w porę i dała radę ominąć. 

Za 2 złote możemy uniknąć tragedii

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ


- W ostatni weekend zmieniliśmy czas na zimowy. Zapewne Ty i członkowie Twojej rodziny przemieszczacie się po zmroku. Nawet w miastach są tereny mniej oświetlone. To, że ustawodawca nakłada na nas obowiązek noszenia, pod karą grzywny, odblasków poza terenem zabudowanym nie zwalnia nas od rozwagi i noszenia odblasków jako stałego elementu garderoby. [...] Prosty odblask to koszt około 2 złotych - pisała policjantka. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wypłynęły intymne zdjęcia Michała Szpaka. To zemsta jego przyjaciółki
2. Już 16 osób nie żyje. Niestety, napływają tragiczne informacje z polskich miejscowości, uważajcie na siebie

Faktycznie, po przestawieniu czasu na zimowy sporo osób kończy pracę lub szkołę w godzinach, w których jest już ciemno. Biorąc pod uwagę to, że odblask nie jest zbyt dużym wydatkiem, warto zaopatrzyć w niego siebie oraz swoich bliskich. Na wyobraźnie szczególnie działają liczne nagrania z wypadków w internecie, które pokazują jak, późno zauważamy osobę, która idzie wieczorem bez elementów odblaskowych. Wydane dwa złote może uratować nasze życie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mandaty będą o wiele droższe. Nowy taryfikator ZWALA Z NÓG 
  2. Spuściła dziecko z oczu dosłownie na sekundę. Prawie doszło do tragedii, przerażające nagranie
  3. Ciężko uwierzyć własnym oczom. Korwin-Mikke pokazał grób rodzinny, niespotykany widok
  4. Grób "Babki z Kiepskich" to jedno z najsmutniejszych miejsc na świecie. Aktorka nie żyje już 12 lat
  5. Ujawnione tajemnice Chylińskiej rozdzierają serce. Niepojęty sekret dot. męża gwiazdy polskiej sceny muzycznej jest nadal pilnie strzeżony

Źródło: Popularne

Następny artykuł