Przykre wiadomości z południa Polski. Akcja ratunkowa zakończyła się tragicznie, nic nie dało się zrobić

Przykre wiadomości z południa Polski. Akcja ratunkowa zakończyła się tragicznie, nic nie dało się zrobić Źródło: Facebook

Wypadek, do którego doszło na południu Polski przybrał najgorszy z możliwych obrót. Media zostały poinformowane o tragicznym wydarzeniu. Władze zapewniają, że służby przyjrzą się sprawie - jak dotąd wiele kwestii z nią związanych jest niejasnych. Akcja ratunkowa nie zakończyła się sukcesem, ale ratownicy nie byli w stanie zrobić dosłownie nic.

Wypadek to prawdziwy szok. To 9 taka ofiara od początku tego roku, jednak w tym przypadku wciąż nie wiadomo, co doprowadziło do tak tragicznych skutków. Media przekazały wyjątkowo tragiczne wiadomości z Jastrzębia. Znamy komentarz władz na temat całego zajścia.

Niestety wypadek zakończył się tragicznie 

Wypadek został oficjalnie potwierdzony przez władze spółki. Akcja ratownicza nie miała jednak szans na powodzenie, gdyż w momencie dotarcia do poszkodowanego stwierdzono, że nie miał on szans na przeżycie. Do tragedii doszło wczoraj, 1 września 2020 roku. Sytuacją zajmują się teraz odpowiednie organy, natychmiast poinformowane o całym zajściu. Okoliczności śmierci 46-letniego mężczyzny są wyjątkowo tajemnicze. Na razie wiadomo na ten temat bardzo niewiele.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Nikt nie wie, dlaczego mężczyzna wpadł do szybu

Media informują, że we wtorek 1 września w kopalni Zofiówka do szybu wpadł doświadczony górnik. Śmiertelny wypadek potwierdzony został przez rzecznika Jastrzębskiej Spółki Węglowej w kopalni Borynia-Zofiówka. W tym momencie władze nie posiadają jednak wiadomości na temat przyczyn tragedii.

- Podczas rewizji Szybu III pracownicy dokonujący inspekcji znaleźli zwłoki górnika. Akcję poszukiwawczą rozpoczęto natychmiast po tym, jak specjaliści wykonujący rewizję szybu zauważyli na jednym z dźwigarów lampę górniczą. Ciało górnika znaleziono w rząpiu szybu - przekazała spółka. Radio Katowice również potwierdza - przyczyny zdarzenia, w wyniku którego doświadczony górnik wypadł z szybu i zleciał 738 metrów w dół, pozostają nieznane. Nie miał szans na przeżycie, podjęto jednak akcję ratowniczą, licząc na cud. Niestety potwierdził się najgorszy z możliwych scenariuszy.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje znana pogodynka. Dzień wcześniej zamieściła wstrząsający wpis, ciało znaleziono w domu

2. Zachowanie wszystkich zasad w szkołach jest niemożliwe? Niepokojące słowa nauczycieli

3. Tragiczna wiadomość o śmierci aktora obiegła media. Miał 62 lata

Natychmiast poinformowano odpowiednie służby 

Jak podaje "Dziennik Zachodni" wypadek natychmiast zgłoszony został do prokuratury oraz inspekcji pracy. Będzie on przedmiotem śledztwa wyjaśniającego przyczyny śmierci 46-letniego mężczyzny. Od początku roku w polskim górnictwie odnotowano łącznie 1105 wypadków, w 11 przypadkach górnicy doznali cięzkich obrażeń.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilne: Minister zdrowia podpisał rozporządzenie. Polaków czekają dwie ogromne zmiany
  2. Mamy potwierdzenie. Fatalne wiadomości dla wielu Polaków, nikt nie mógł się spodziewać
  3. Katarzyna Cichopek przekazała radosną nowinę. Cała rodzina nie posiada się z radości
  4. Dostał telefon z grobu. Porażające krzyki, natychmiast rzucili się na ratunek
  5. Pojawił się poważny problem z ZUS-em. Wiele osób może mieć kłopot z otrzymaniem obiecanych pieniędzy

Źródło: Dziennik Zachodni

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News