Są najnowsze wyniki wyborów. Przewaga PiS-u zmalała, liczba głosów dla lewicy urosła

Są najnowsze wyniki wyborów. Przewaga PiS-u zmalała, liczba głosów dla lewicy urosła Źródło: .

Wyniki wyborów po przeliczeniu głosów z kolejnych obwodowych komisji wyborczych zmieniają trochę obraz sytuacji w naszym kraju. Rezultat PiS-u znacznie maleje, a lewicy zdecydowanie rośnie.

Wyniki wyborów podane w poniedziałkowy poranek różnią się od wczorajszych, wstępnych rezultatów zaprezentowanych tuż po godzinie 21:00. Wygląda na to, że po przeliczeniu kolejnych głosów przewaga PiS maleje. Korzysta na tym lewica. 

Najnowsze wyniki wyborów 

Wyniki wyborów od wczoraj są tematem, który jest w centrum zainteresowania Polaków. W końcu od tego zależy przyszłość i kształt naszego kraju przez najbliższe 4 lata. PiS świętował wczoraj swoje zwycięstwo, jednak statystyki podane przez PKW dzisiejszego poranka trochę się różnią od wyniku zaprezentowanego wczorajszego wieczora. 

Przede wszystkim po przeanalizowaniu wyników z 91% komisji, zmalała przewaga partii Jarosława Kaczyńskiego. Są natomiast dobre informacje dla opozycyjnych ugrupowań, a w szczególności dla Lewicy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Lewica zyskuje 

Pierwsze sondażowe wyniki wyborów, które zostały zaprezentowane wczoraj tuż po godzinie 21:00, oznaczały spektakularne zwycięstwo PiS-u. Wtedy poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego wynosiło 43,6%, Koalicja Obywatelska zdobyła 27,4%, Lewica - 11,2%, PSL - 9,6%, a Konfederacja - 6,4%.

Teraz pojawiły się najnowsze dane dotyczące głosowania obejmujące 91% komisji wyborczych w kraju. Nadal zdecydowanie prowadzi PiS z wynikiem 44,57%, lecz jego przewaga nad innymi rosnącymi w siłę ugrupowaniami zmalała. Wiąże się to ze znacznym podwyższeniem się wyników zagrażających PiS-owi partii opozycyjnych. KO może pochwalić się rezultatem na poziomie 26,65%, a Lewica osiągnęła 12,27% poparcia. PSL zdobył 8,63% głosów, a Konfederacja 6,76%.

Dzisiaj grzeje: 1. Roksanie Węgiel puściły wszystkie hamulce. 14-latka odpowiedziała Michałowi Szpakowi, zrobiło się poważnie
2. Kobieta zmuszała do stosunków płciowych psa. Są nagrania i zdjęcia

Podano również dane dotyczące 873 z 1107 obwodowych komisji wyborczych (78,86%) z Warszawy. Przedstawiają się one w następujący sposób: Małgorzata Kidawa-Błońska - 286 747 głosów, Jarosław Kaczyński - 172 778 głosów, Adrian Zandberg - 94 447 głosów, Janusz Korwin-Mikke - 38 775 głosów, Władysław Teofil Bartoszewski - 21 071 głosów. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zbierał grzyby, gdy w lesie trafił na opuszczony szałas. Gdy wszedł do środka, prawie zemdlał, to go przerosło
  2. POTĘŻNY błąd komisji. Jest ryzyko unieważnienia wyborów
  3. W dniu wyborów Jackowski miał wyjątkowo przerażającą wizję. Widział, jak Kaczyński zanika, dokładnie opisał, co się z nim stanie
  4. Polacy mają ogromny problem z nalotem biedronek azjatyckich. Konsekwencje ich ugryzienia są straszne
  5. Słynna wróżka postawiła karty na przyszłość Polski po wyborach. Jej przepowiednie budzą niepokój, już niedługo ma wybuchnąć ogromny skandal

Źródło: Super Express

Następny artykuł