Pojawiły się nowe wyniki wyborów. PKW właśnie wydała komunikat

Pojawiły się nowe wyniki wyborów. PKW właśnie wydała komunikat Źródło: youtube.com Państwowa Komisja Wyborcza

Wyniki wyborów - Państwowa Komisja Wyborcza wydała najnowszy komunikat w sprawie niedzielnych wyborów. Polacy tłumnie ruszyli do urn, frekwencja wyniosła 67,97 proc.

Wyniki wyborów uległy zmianie, Państwowa Komisja Wyborcza wydała kolejny komunikat w tej sprawie. Szef PKW Sylwester Marciniak przekazał najnowsze dane. Rafał Trzaskowski podziękował swoim wyborcom w oficjalnym oświadczeniu.

Wyniki wyborów - najnowszy komunikat PKW

W niedziele 12 lipca 2020 roku Polacy tłumnie pomaszerowali do urn, by oddać głosy na wybranych kandydatów na urząd prezydenta. W wyścigu o fotel głowy państwa stanęli obecnie pełniący tę funkcję Andrzej Duda oraz aktualny prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Państwowa Komisja Wyborcza własnie przekazała najnowsze wiadomości dotyczące wyników głosowania. Wcześniej poinformowano,w oparciu o dane z 99,97 proc. obwodów wyborczych, że Andrzej Duda otrzymał 51,21 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 48,79 proc.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

W najnowszym komunikacie PKW nastąpiła zmiana, nieznacznie wzrosło poparcie dla Rafała Trzaskowskiego, jednak na pozycji wygranej wciąż znajduje się Andrzej Duda. Sylwester Marciniak zaznaczył, że aktualnie spływające do PKW dane z protokołów "nie wpłyną już na wynik wyborów prezydenckich". Najnowsze informacje oparte są na danych z 99,98 proc. wszystkich komisji obwodowych.

PKW ma podać ostateczne wyniki wyborów najpóźniej we wtorek 14 lipca

Zgodnie z danymi z 27225 na 27231 obwodów głosowania Andrzej Duda zdobył 51,12 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 48,88 proc. Frekwencja w II turze głosowania wyniosła 67,97 proc.

Dzisiaj grzeje: 1. Polska w żałobie, wieść o nagłej śmierci zdruzgotała fanów. Nie żyje aktor "M jak miłość", "Klanu" i "Na Wspólnej"

2. Jurkowi Owsiakowi puściły nerwy. Lider WOŚP ostro wypowiedział się na temat wyborów

Rafał Trzaskowski podziękował swoim wyborcom za wsparcie i pogratulował wygranej kontrkandydatowi, Andrzejowi Dudzie. PKW ma przedstawić ostateczne wyniki głosowania najpóźniej we wtorek 14 lipca br.

- Prawie 10 mln głosów. Za wszystkie i za każdy z osobna serdecznie dziękuję. Dziękuję też za niesamowitą energię, jaką wspólnie udało nam się wyzwolić przez tych kilka tygodni. Jeszcze będzie przepięknie! Gratuluję wygranej Andrzejowi Dudzie. Oby ta kadencja była rzeczywiście inna - napisał Rafał Trzaskowski na swoim Twitterze.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Adam Małysz szczerze o wyborach. Kilku kandydatów kusiło go ofertami
  2. Wysłali zdjęcie kolejnego paragonu znad morza, jadło 7 osób. Zaskakujące, ile zapłacili
  3. Niemal 10 milionów dzieci nie wróci do szkoły. Słowa ekspertów zasmucają
  4. Po weselu Ola otworzyła niepodpisaną kopertę. Zobaczyła zawartość i o mało nie dostała apopleksji
  5. PKW właśnie przekazało najnowsze wyniki wyborów
  6. Paulina Młynarska do Kingi Dudy: „Twój tato zgotował ludziom horror. Co ty tam w ogóle wczoraj robiłaś?”

Źródło: WP

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News