Potwierdzone! Dostaniecie duże podwyżki, nawet po kilkaset złotych

Potwierdzone! Dostaniecie duże podwyżki, nawet po kilkaset złotych

Wynagrodzenia w Polsce rosną. Przeciętna płaca wynosi coraz więcej, a najlepszą informacją dla pracowników powinno być to, że pensje podnoszą się, zdecydowanie szybciej niż ceny w sklepach. Polacy dostaną podwyżki!

Główny Urząd Statystyczny podał, że przeciętna pensja w Polsce w ostatnim czasie poszła zdecydowanie do góry. Średnie wynagrodzenia poszły gwałtownie do góry, a co najważniejsze dla Polaków - rośnie ono zdecydowanie szybciej niż ceny na sklepowych półkach. Inflacja także stoi w miejscu, a to oznacza, że szykują się podwyżki w skali roku.

Wynagrodzenia w Polsce rosną

Jak pokazują najnowsze statystyki GUS, przeciętne wynagrodzenia wzrosły o 7,2% w skali roku. Takie wyniki odnotowano w firmach, które zatrudniają co najmniej 9 osób. Taki wynik uzyskano w czerwcu, podczas gdy dynamika wzrostu wynagrodzeń od początku roku w naszym kraju waha się między 6,7% a 7,8%. GUS podaje również jedynie kwotę brutto, według której przeciętne wynagrodzenie wynosi w lipcu 4 825,02 zł. Podając realne zwiększenie się płac, można mówić o 5,2% podwyżki, biorąc pod uwagę ostatnie 12 miesięcy.

Coraz lepsza sytuacja na Polskim rynku

Obiecujący raport Głównego Urzędu Statystycznego wynika z wciąż poprawiającej się sytuacji polskiego rynku pracy. Wyraźnie widoczny brak rąk do pracy dokumentują statystyki zatrudnienia - jest ono wyższe o 3,5% niż rok temu w lipcu. GUS wyliczył średnie wynagrodzenie na podstawie ponad 6 mln osób pracujących w firmach zatrudniających przynajmniej dziewięciu pracowników. Jak podaje Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, w lipcu bezrobotnych było 5,9% Polaków, a w przeliczeniu to mniej niż milion osób. To najlepsze statystyki od ostatnich 27 lat! ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Zmieszali z błotem polską mistrzynię! Wszystko przez Andrzeja Dudę
  2. Rząd buduje wielki, bezużyteczny most dla siostry Morawieckiego. „To prezent” za Wasze pieniądze
  3. Tajemnica intymnego zdjęcia Agaty Dudy rozwiązana! Cała Polska się nad tym zastanawiała
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News