Ta sprawa wstrząśnie całą Polską. Odnaleziono właśnie zaginione dowody w sprawie morderstwa polskiego premiera. Mogą one rzucić lepsze światło na tę sprawę oraz przyczynić się do złapania sprawców.

Premier Piotr Jaroszewicz pełnił swoją funkcję w latach 1970–1980. Po pozbawieniu stanowiska został internowany w czasie stanu wojennego i zepchnięty na margines polityczny. Usunięto go nawet z PZPR.

Nie wiadomo, w jaki sposób włamywacze dostali się do domu Jaroszewiczów. Po gości, z którymi terminy wizyt były wcześniej ustalane, wychodzili sami. Co więcej, Piotr Jaroszewicz zawsze, nawet siedząc w fotelu, miał przy sobie broń. Nie wiadomo też, w jaki sposób zabójcy poradzili sobie z groźnym psem Jaroszewiczów.

Tortury i morderstwo premiera

Mordercy spędzili w domu Jaroszewiczów wiele godzin. Byłego premiera okrutnie torturowali, a ranem 1 września zadzierzgnęli ciupagą pasek na jego szyi. Alicję Solską początkowo związali i położyli w łazience, by nad ranem zabić ją strzałem w tył głowy ze sztucera jej męża. Ciała ofiar odnalazł około godz. 23:00 1 września ich syn, Jan – zaniepokojony faktem, iż jego rodzice nie odbierają telefonu.

W 1994 roku rozpoczął się proces domniemanych sprawców. Proces zakończył się w roku 2000 prawomocnym uniewinnieniem oskarżonych.

ZOBACZ TAKŻE: Do Polski właśnie wrócił koszmar z czasów PRL.

Nowe dowody

Niedawno, syn Jaroszewiczów ujawnił, że posiada pudło otrzymane kilka lat temu w sądzie. Pudło, jak się okazało zawierało zaginione odbitki linii papilarnych utrwalone na foliach.

Wobec tego, że odnalezione ślady kryminalistyczne, biorąc pod uwagę rozwój technik kryminalistycznych mogą mieć nadal wartość wykrywczą. Należy poddać je specjalistycznym badaniom przy użyciu dostępnych obecnie metod i środków pod kątem ujawnienia danych istotnych z punktu widzenia ustalenia okoliczności zabójstwa państwa Jaroszewiczów – zaznaczył prokurator prowadzący śledztwo.

Źródło: TVN24

...

Zobacz również

11 teorii spiskowych, które naprawdę dają do myślenia

11 teorii spiskowych, które naprawdę dają do myślenia