Wyłudził miliony od NFZ! Grozi mu dziesięć lat więzienia

Wyłudził miliony od NFZ! Grozi mu dziesięć lat więzienia

NFZ operuje naprawdę gigantycznymi sumami pieniędzy. Przez to co jakiś czas słyszymy o osobach, które w nieuczciwy sposób chcą też zgarnąć coś dla siebie. W tym wypadku mówimy o milionach złotych, które jeden mężczyzna wyłudził od funduszu!

NFZ trafił na ślad nieuczciwego właściciela sieci aptek, który wykorzystywał refundację leków dla własnych korzyści majątkowych. Korzystając z licznych metod działania, mężczyzna wraz ze swoją rodziną wyłudził ponad 4 miliony złotych. Całej trójce grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Jak jednak mogło dojść do tak wielkich nadużyć ze strony nieuczciwego farmaceuty?

Mężczyzna wyłudził od NFZ ponad 4 miliony złotych

Mężczyzna oraz jego żona i matka zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. W śledztwie odkryto proceder, który doprowadził do milionowych strat w NFZ. Wszystko polegało na podrabianiu i fałszowaniu recept i wyłudzaniu pieniędzy z refundacji. Wszystko zaczęło się jeszcze w 2008 roku. Wtedy właśnie cała trójka zaczęła swoją nielegalną działalność. Zakwestionowanych zostało ponad 55 tysięcy recept. - Cała trójka rozpoczęła przestępczy proceder, polegający na przerabianiu recept i uzyskiwaniu na ich podstawie nienależnych środków finansowych z NFZ z tytułu refundacji leków. Zakwestionowano ponad 55 tysięcy recept - mówiła Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji. W całym procederze wykorzystywano recepty in blanco, przez co nieuczciwy farmaceuta mógł dopisywać do nich dowolne leki. Dodatkowo w części recept brakowało daty wystawienia czy danych pacjenta. Do prawidłowo wystawionych dokumentów dopisywane były dodatkowe leki, zmieniano też ilości opakowań. Funkcjonariusze łącznie doliczyli się ponad 30 rodzajów oszustw. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Całej trójce zostały już postawione zarzuty oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości oraz fałszowania dokumentów. Grozi im za to do 10 lat więzienia. Zostały zastosowane również środki zapobiegawcze w postaci zakazu opuszczania kraju, dodatkowo nie mogą wykonywać zawodu farmaceuty oraz prowadzić działalności gospodarczej. Niestety nie jest to odosobniony przypadek. Duże pieniądze zawsze będą przyciągać nieuczciwych ludzi chcących wzbogacić się czyimś kosztem. Nie jesteśmy nawet w stanie sobie wyobrazić, jak powszechne są tego typu procedery. Nawet w internecie można znaleźć ogłoszenia dotyczące sprzedaży recept in blanco, co tylko dowodzi, jak bardzo jest to duży problem. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Chcesz wziąć kredyt na mieszkanie? Mamy dobre wieści
  2. Pacjenci czekali na lek latami. Teraz PiS po cichu blokuje dostęp
  3. Gienek Loska miał wylew, leży w śpiączce. Jest GIGANTYCZNY przełom w sprawie!
źródło: wp.pl Następny artykuł