Czy zakaz wychodzenia z domu, poza pracą i podstawowymi zakupami, powinien objąć wszystkich Polaków?

Czy zakaz wychodzenia z domu, poza pracą i podstawowymi zakupami, powinien objąć wszystkich Polaków? Źródło: East News AFP

Chociaż wyjście do pracy również zwiększa ryzyko zarażenia się koronawirusem, nie wszyscy mogą pozwolić sobie na pracę zdalną. Jednak wielu Polaków wciąż opuszcza domy z bardziej błahych powodów. Czy mieszkańcy naszego kraju powinni zostać objęci zakazem wychodzenia poza miejsce zamieszkania?

Wyjście do pracy często naraża nas na kontakt z osobami zakażonymi wirusem SARS-CoV-2. Nie wszyscy mogą pracować zdalnie lub dojeżdżać do miejsca pracy taksówkami. Przez to wielu z nas codziennie musi korzystać z komunikacji miejskiej, w której dochodzi do zgromadzeń.

Koronawirusem możemy zarazić się nie tylko przez kontakt z osobami chorymi, ale także dotykając różnych powierzchni. Mimo tego niektórzy mieszkańcy wciąż wychodzą z domów z mniej ważnych powodów niż praca.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dla osób, które nie mogą pracować zdalnie, wyjście do pracy nadal jest obowiązkiem. Jednak media udowodniły już, że Polacy opuszczają domy także w celach towarzyskich - chodzą na spacery lub spotykają się ze sobą w mieszkaniach. Takie zachowanie często określane jest jako bardzo nieodpowiedzialne, bowiem nie tylko narażamy własne zdrowie, ale także zdrowie reszty społeczeństwa.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakażenie potwierdzono u 12-latki. Dziewczynka jest w stanie krytycznym

2. Matura 2020 odbędzie się w maju? Premier Morawiecki odpowiada

W niektórych krajach zastosowano już rygorystyczny zakaz opuszczania miejsca zamieszkania. Obywatele, chcąc zaspokoić podstawowe potrzeby, wychodząc do sklepu czy apteki, mają obowiązek zgłaszania się do służb bezpieczeństwa. Do tej pory w Polsce możliwe jest zarówno wyjście do pracy, jak i sklepów, a nawet w celach rekreacyjnych. Co wy o tym sądzicie? Czy waszym zdaniem zakaz wychodzenia z domu powinien objąć wszystkich Polaków?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ponad 30 nowych przypadków koronawirusa. Ilość ofiar śmiertelnych również rośnie
  2. Wiemy, dokąd trafi milion euro od Lewandowskich. Para zamknęła usta krytykom
  3. Przyłapali Kaczyńską na gorącym uczynku. Ręce opadają na widok, co wyrabia w trakcie kwarantanny
  4. Wyciekła prawda o chorobie Margaret, o której mówiono od dawna. Przyjaciółka gwiazdy wygadała się
  5. Trwa "narodowa kwarantanna". Dziesiątki tysięcy kontroli w ciągu 24 godz
  6. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News