W sobotę tygodnik ?Wprost? opublikował kompromitujące rząd nagrania, w których udział biorą szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz i prezes NBP Marek Belka. Z rozmowy wynika, że państwo polskie jest w tak złym stanie, że praktycznie nie istnieje. Ujawniają też one szereg powiązań, przekrętów i machlojek, które są zasługą obecnego rządu, a które poważnie szkodzą działalności państwa polskiego a wręcz jego istnieniu.

Zachowanie szefa rządu, Donalda Tuska, który na poniedziałkowej konferencji prasowej prosto w oczy lał wodę ludziom, wybielając aferę i robiąc z niej przy pomocy mediów nieznaczącą błahostkę, jest skandaliczne. Po wybuchu afery taśmowej, środowiska młodzieży narodowej zorganizowały dwie manifestacje antyrządowe, w pierwszej brało udział kilkaset osób, w drugiej już około tysiąca. Pierwsza manifestacja została potraktowana policyjnymi pałami i gazem wymierzonym również w kobiety i dzieci. Podczas drugiej manifestacji kordon policyjny starał się zablokować maszerujący tłum, spychając go i bijąc przypadkowych ludzi pałkami. Z tłumu zostali wyciągnięci Krzysztof Bosak i Robert Winnicki, w brutalny sposób powaleni na ziemię i odprowadzeni do policyjnych samochodów. Przewieziono ich na komendę przy ul. Wilczej, po czym postawiono im zarzuty napaści na policjantów. W trybie przyśpieszonym odbyła się rozprawa sądowa. Policja nie miała do przedstawienia żadnych dowodów, w związku z tym sprawa została skierowana do prokuratury, aby zbadać ją w postępowaniu przygotowawczym. Były to pierwsze zatrzymane ofiary afery taśmowej, problem w tym że nie miały z nią nic wspólnego. Chcieli tylko wraz z innymi młodymi ludźmi zamanifestować sprzeciw wobec barbarzyńskich rządów, na co pozwala im konstytucyjne prawo.

Cała sprawa przyjęła dla rządu o wiele gorszy obrót, gdy w środę do siedziby ?Wprost? wkroczyło ABW, żądając wydania wszystkich nośników z nagranymi rozmowami. Środowiska dziennikarskie zachowały się niezwykle solidarnie, gromadząc się w redakcji tygodnika, wszystko rejestrując i wyrażając protest wobec ograniczania wolności słowa. Powoli kończy się epoka resortowych i posłusznych władzy mediów. Jawny zamach na wolność słowa i przekonań, sprawił że wielu otworzyło oczy.

Podobnie powinni zachowywać się obywatele. Nie jest już ważne to, czy ktoś jest lewicowy, prawicowy, eurosceptyczny czy euro entuzjastyczny. W obliczu afery, przed jaką stanęliśmy powinny zniknąć wszelkie podziały. Mamy już czarno na białym dowody na to, że żyjemy w nowoczesnym komunizmie. Nie istnieje nic takiego jak demokracja, czy wolność poglądów, ponieważ gdy tylko poglądy sprzeczne rządowi są manifestowane, ten nasyła na ludzi policjantów z pałami, którzy swoim zachowaniem powodują realne zagrożenie zdrowia i życia protestujących. Naszym dotychczasowym milczeniem pozwoliliśmy na to, abyśmy pracowali do śmierci. Pozwoliliśmy na kradzież naszych pieniędzy z OFE. Pokornie godziliśmy się na drakońskie podatki, narastającą biurokrację i wprowadzanie kolejnych przepisów, które coraz bardziej utrudniały nam życie. Pozwoliliśmy na zniszczenie służby zdrowia oraz całkowite zawalenie systemu finansowego państwa. Milczeniem doprowadziliśmy do rosnącego bezrobocia i pogłębiającej się nędzy. Ze spokojem patrzyliśmy na to, jak młodzi i wykształceni ludzie tysiącami opuszczają nasz kraj, ponieważ nie daje on żadnych perspektyw rozwoju, przez szalejący nepotyzm i korupcję. Pozwalaliśmy pluć sobie w twarz elicie rządzącej i posłom, którzy wyzywali nas od bydła i gówna. Koniec z tym! Jesteśmy silnym i pracowitym narodem. Posiadamy wspaniałą tożsamość, na którą składa się nasza kultura, tradycje, historia, ale nie możemy dać się dalej okradać, obrażać i traktować jak ostatnie ?bydło? (Bartoszewski) lub ?stado baranów? (Lis). Nadszedł najwyższy czas, aby wstać z kolan i rozwiązać okrągłostołową mafię, a możemy zrobić to tylko wychodząc na ulicę i protestując. Nadszedł koniec III RP.

24 czerwca o godzinie 16.00 pod Kancelarią Premiera w Warszawie przy al. Ujazdowskich 1/3 odbędzie się apolityczny, zarejestrowany i legalny protest antyrządowy. Pokażmy im gdzie jest ich miejsce i odzyskajmy Polskę.
Link do wydarzenia :

LINK DO WYDARZENIA

LINK DO STRONY NA FACEBOOKU

Zobacz również

Reprezentantka Ruchu Narodowego. Współpracuje z portalami wmeritum.pl (jedyna kobieta w dziale moto) i pikio.pl.
Studentka resocjalizacji. Zawodowo pracuje jako Copywriter.
Kocha morze i stare samochody.