wydarzenie jarmark bożonarodzeniowy odwołany
Unsplash Vitaliy Zamedyanskiy
Joanna Szwalikowska - 5 Listopada 2020

Koniec, jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń tego roku nie odbędzie się. Miliony osób nie kryje rozczarowania

Wydarzenie, na które czekały miliony Polaków, właśnie zostało odwołane. Wiele osób jest bardzo zasmuconych tą przykrą wiadomością. Do ostatniej chwili mieli nadzieję, że decyzja będzie inna.

Wydarzenie, na które czekało tak wielu Polaków, niestety nie odbędzie się. Właśnie zapadła decyzja o jego odwołaniu. Polacy są zrozpaczeni przykrą wiadomością. Istnieje szansa na to, iż impreza odbędzie się jednak w innym terminie i nieco zmienionej formie.

Nie żyje gwiazdor disco polo. Zrozpaczona żona przekazała tragiczne informacjeNie żyje gwiazdor disco polo. Zrozpaczona żona przekazała tragiczne informacjeCzytaj dalej

Wydarzenie, na które ze zniecierpliwieniem czekali Polacy, nie odbędzie się. Smutna wiadomość właśnie obiegła cały kraj

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu, pomimo wcześniejszych zapowiedzi, jednak nie odbędzie się w tym roku. Wszystkiemu winna jest rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa oraz kolejne obostrzenia nakładane przez rząd. Władze miasta podjęły decyzje, by wydarzenie zostało tymczasowo odwołane.

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu każdego roku gromadził tysiące osób na Rynku. Spragnieni świątecznej atmosfery Polacy, tłumnie ruszali na wydarzenie, by poczuć świąteczny nastrój. W tym roku niestety nie będziemy mieli szansy na wzięcie w nim udziału.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

Epidemia koronawirusa sprawiła, że impreza stanęła pod znakiem zapytania, jednak pomimo wszystkich utrudnień, wydawało się, iż do organizacji imprezy dojdzie. Wyznaczony został już nawet termin - 20 listopada. Niestety, dynamicznie zmieniająca się sytuacja - gwałtowny wzrost zachorowań oraz nowe obostrzenia rządu, jak np. zakaz prowadzenia gastronomii stacjonarnej, sprawiły, że impreza ostatecznie została odwołana.

- Jarmark jest nierozerwalnie związany z gastronomią, bez niej nie ma racji bytu (...) Chcemy jednak zorganizować jarmark w późniejszym terminie, kiedy sytuacja się uspokoi. Liczymy, że być może będzie taka możliwość w styczniu lub lutym. Nie będzie to już oczywiście jarmark nawiązujący do świąt Bożego Narodzenia, ale na pewno ucieszy odwiedzających wrocławski Rynek gości. Dziś nie jesteśmy jednak w stanie wskazać konkretnej daty. Czekamy na decyzje rządu - mówiła Zuzanna Morska z Biura Rozwoju Gospodarczego, cytowana przez Gazetę Wrocławską.

Władze miasta były zmuszone podjąć decyzję o rezygnacji z organizacji Jarmarku Bożonarodzeniowego w zakładanym terminie. Pandemia koronawirusa po raz kolejny wszystko zweryfikowała i sprawiła, że kolejne wydarzenie odbędzie się w zupełnie innej formie lub terminie.

- Przez cały czas prowadziliśmy przygotowania wierząc, że uda nam się go zrealizować zgodnie z obowiązującymi wytycznymi (...) Mieliśmy nadzieję, że mimo restrykcji może odbyć się w zmienionej formule lub w innym terminie. Rzeczywistość wszystko zmieniła - powiedział Mariusz Gurgul z firmy Pianoforte, która zajmuje się organizacją wrocławskiego jarmarku.

Mariusz Gurgul zapewnił również, że firmy, które zdążyły już wynająć stoiska oraz za nie zapłaciły, będą miały możliwość wycofania się z udziału w imprezie. Umowy gwarantują zwrot w wysokości 90 procent kwoty, jaka została wpłacona.

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i Polsatu

2. Dramat fanów ”M jak miłość”. Po kilkunastu latach uwielbiana aktorka odchodzi z serialu

3. Rząd w ostatniej chwili zmienił decyzję. Wiemy które dzieci pójdą w poniedziałek do szkoły

- Nie jest to cała kwota, ale my też ponieśliśmy pewne koszty związane z przygotowaniem i nagłośnieniem jarmarku. Cześć najemców wykruszyła się już wcześniej, a ci którzy z nami zostali, wręcz nas namawiali by się nie poddawać i nie wstrzymywać jarmarku. Jesteśmy ostatnim organizatorem takiej imprezy w Europie, który wobec pandemii zdecydował się na taki krok. Czekaliśmy do ostatniej chwili - wyjaśnił.

Choć Jarmark Bożonarodzeniowy się nie odbędzie, Polacy będą mieli szansę poczuć klimat wydarzenia. Przygotowana została już kolejna edycja pamiątkowych kubeczków bucików, które są symbolem wrocławskiego jarmarku. Będzie można je kupić online z opcją wysyłki. Na rezygnację z organizacji Jarmarku Bożonarodzeniowego zdecydowały się również miasta takie jak Poznań oraz Kraków. W Poznaniu odwołano również Festiwal Rzeźby Lodowej. Wszystko ze względu na poważną sytuację epidemiczną w kraju oraz kolejne obostrzenia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Uratowany labrador starał się przekazać ważną wiadomość. Ratownicy zdębieli, kiedy dowiedzieli się prawdy
  3. Iga Świątek nie zagra na Australian Open? Są poważne problemy ze strony rządu, czeka do końca listopada
  4. Ujawniono ile zarabia Kinga Duda jako doradca prezydenta. Wielu się mocno zdziwi
  5. Nagła zmiana w ograniczeniach w całej Polsce. Wielu Polaków odetchnie z ulgą
  6. Zakaz przemieszczania się na Boże Narodzenie? Premier Morawiecki zabrał głos w sprawie świąt
  7. Olbrzymia zmiana w popularnej sieci sklepów. Klienci będą zachwyceni
  8. W warszawskim zoo zamieszkał myszojeleń. Przypomina jelenia, ale ma kończyny o średnicy ołówka
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: "Interwencja" Polsat

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News