Władze szwedzkie czekały przez jakiś czas na wydanie oficjalnego komunikatu dotyczącego tego, czy zdarzenie w Sztokholmie rzeczywiście było zamachem terrorystycznym. Internauci szybko jednak uznali, że tak, a portale wypełniły się oskarżeniami wobec ISIS. Jak się teraz okazuje, te przeczucia były najprawdopodobniej słuszne.

Dzięki zdjęciom i nagraniom z aresztowania świat zobaczył, jak wygląda zamachowiec. Trudno więc mieć jakiekolwiek wątpliwości dotyczące jego pochodzenia. Napastnikiem był mężczyzna o arabskim wyglądzie, o skórze ciemniejszej niż ta mieszkańców Szwecji, z bujnym zarostem.

Niedługo może się więc okazać, że za tym zamachem także stoi ISIS. Jeśli nawet nie ta organizacja, to prawdopodobnie inni islamscy ekstremiści. Konkretne informacje policja i prokuratura ujawnią zapewne po przesłuchaniu mężczyzny, teraz jednak można chyba w dużej mierze polegać na fotografiach świadków.

W mediach pojawiły się także informacje mówiące o 3 zamachowcach wyskakujących z bronią z taranującej ludzi ciężarówki. Dlatego właśnie ludzie przebywający blisko miejsca zdarzenia mieli usłyszeć strzały. Oni jednak najprawdopodobniej nie zostali jeszcze złapani przez szwedzkie służby.

fot. twitter
fot. twitter
fot. twitter

https://www.youtube.com/watch?v=zn6IWgVazYY

...

Zobacz również