Wyczyn Lewandowskiego już upolityczniony. TVN24: To imigrant zarobkowy, mówmy o uchodźcach

Wyczyn Lewandowskiego już upolityczniony. TVN24: To imigrant zarobkowy, mówmy o uchodźcach Źródło: MUNICH, GERMANY - SEPTEMBER 22: Robert Lewandowski of Muenchen celebrates his team's second goal during the Bundesliga match between FC Bayern Muenchen and VfL Wolfsburg at Allianz Arena on September 22, 2015 in Munich, Germany. (Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images)

Robert Lewandowski strzelił w meczu Bayernu Monachium z Wolfsburgiem aż 5 bramek w 9 minut, przez co jego wyczyn przejdzie do historii. Szybko został jednak wplątany w politykę.

W Poranku TVN24 poruszono temat wielkiego meczu w wykonaniu Polaka. Prowadzący szybko wszedł jednak na tematy polityczne podkreślając, że Lewandowski to przecież "imigrant zarobkowy". - Bo sam Robert Lewandowski jest imigrantem, i tutaj do dyskusji o uchodźcach nas przesuwa - mówił Szułdrzyński z Rzeczpospolitej. - Tylko że on jest imigrantem ekonomicznym – dodał szybko dziennikarz TVN24 Robert Kantereit. Dziennikarze dodali jeszcze, że przecież co najmniej połowa reprezentacji Niemiec składa się z imigrantów. Lewandowski już wcześniej wypowiadał się na temat uchodźców. - To bardzo trudny i skomplikowany temat. Muszą się nad nim pochylić głowy państw. Rozumiem dylematy w tej kwestii, ale to oczywiste, że tysiące ludzi nie ruszyło do Niemiec, bo chce tylko pobrać zasiłek. Widać, że są to osoby i całe rodziny zdeterminowane, aby ratować za wszelką cenę życie swoje i swoich bliskich – nie z własnej woli opuszczają swój kraj. Złożoność tego problemu nie pozwala mi zabrać jednoznacznego głosu, ale doraźna pomoc jest także w gestii organizacji charytatywnych – takich jak UNICEF, i z tego, co się orientuję, taka pomoc jest organizowana - mówi Lewandowski, który był w Jordanii i "widział dramaty tych osób". https://www.youtube.com/watch?v=sX31vjy-KaY  

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News