Robert Lewandowski strzelił w meczu Bayernu Monachium z Wolfsburgiem aż 5 bramek w 9 minut, przez co jego wyczyn przejdzie do historii. Szybko został jednak wplątany w politykę.

W Poranku TVN24 poruszono temat wielkiego meczu w wykonaniu Polaka. Prowadzący szybko wszedł jednak na tematy polityczne podkreślając, że Lewandowski to przecież „imigrant zarobkowy”.

– Bo sam Robert Lewandowski jest imigrantem, i tutaj do dyskusji o uchodźcach nas przesuwa – mówił Szułdrzyński z Rzeczpospolitej.

– Tylko że on jest imigrantem ekonomicznym – dodał szybko dziennikarz TVN24 Robert Kantereit.

Dziennikarze dodali jeszcze, że przecież co najmniej połowa reprezentacji Niemiec składa się z imigrantów.

Lewandowski już wcześniej wypowiadał się na temat uchodźców.

– To bardzo trudny i skomplikowany temat. Muszą się nad nim pochylić głowy państw. Rozumiem dylematy w tej kwestii, ale to oczywiste, że tysiące ludzi nie ruszyło do Niemiec, bo chce tylko pobrać zasiłek. Widać, że są to osoby i całe rodziny zdeterminowane, aby ratować za wszelką cenę życie swoje i swoich bliskich – nie z własnej woli opuszczają swój kraj. Złożoność tego problemu nie pozwala mi zabrać jednoznacznego głosu, ale doraźna pomoc jest także w gestii organizacji charytatywnych – takich jak UNICEF, i z tego, co się orientuję, taka pomoc jest organizowana – mówi Lewandowski, który był w Jordanii i „widział dramaty tych osób”.

https://www.youtube.com/watch?v=sX31vjy-KaY

 

...

Zobacz również

Zobacz również