Nie jest tajemnicą, że atmosfera w obozie władzy PiS pogarsza się. Spisku, który miał zawiązać się między prominentnymi członkami obozu rządzącego nikt się jednak nie spodziewał.

O Antyrządowym spisku donosi „Newsweek”. Podobno Jarosław Kaczyński, uważany za najważniejszego polityka w PiS, miał wezwać na dywanik Jarosława Gowina. Wicepremier podpadł prezesowi… knuciem spisku przeciwko niemu.

Kilka godzin po poniedziałkowej konferencji, na której prezydent Andrzej Duda ogłosił weto ustawy o Sądzie Najwyższym, prezes PiS wezwał na Nowogrodzką Jarosława Gowina, szefa koalicyjnej Polski Razem – informuje „Newsweek”.

Gowin miał wspólnie z posłami Kukiz`15 przygotowywać wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu. Jego uległość przy głosowaniu nad ustawą o Sądzie Najwyższym była pozorna. To właśnie Gowin miałby stanąć na czele rządu mniejszościowego. Jego patronem z kolei miałby być… Andrzej Duda!

Gowin miał spotkać się z wicemarszałkiem Sejmu Stanisławem Tyszką z Kukiz’15 w dniu, w którym został wezwany na dywanik do prezesa. Wicepremier miał poskarżyć się na zarzuty wytaczane przez Kaczyńskiego.

Mogę tylko potwierdzić, że moje spotkanie z Jarosławem Gowinem, Adamem Bielanem i Markiem Zagórskim miało miejsce – mówi „Newsweekowi” Tyszka.

źródło: Fakt

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=1CuF_GBTFOQ

Zobacz również