Wyciekły tajne instrukcje dla posłów PiS dot. ostatnich wydarzeń pod Sejmem

Wyciekły tajne instrukcje dla posłów PiS dot. ostatnich wydarzeń pod Sejmem

Tajne instrukcje dla posłów Prawa i Sprawiedliwości dotyczące ostatnich wydarzeń pod Sejmem wyciekły do mediów. Możemy w nich przeczytać m.in. jak posłowie obozu władzy mają komentować uśmiech prezesa Kaczyńskiego opuszczającego parlament podczas protestów. 

Instrukcje, które wyciekły do mediów powstał 19 grudnia, czyli po wydarzeniach jakie miały miejsce pod Sejmem tj. masowe protesty, starcia z policją i próby zatrzymania kolumny rządowych samochodów przez protestujących.

Dokument liczy sobie siedem stron i objaśnia posłom Prawa i Sprawiedliwości w jaki sposób mają komentować wydarzenia z nocy z 16 na 17 grudnia. W tym - co może być zaskakujące - bardzo dużo uwagi poświęcono osławionemu zdjęciu uśmiechniętego prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

 - Uśmiech na pewno nie schodzi od piątku z ust liderów opozycji, bo za pomocą medialnych manipulacji próbują destabilizować państwo. Prezes PiS uśmiechał się, bo na tę ilość kłamstw i obelg, jaka wylała się na niego w piątkowy wieczór, nie mogło być innej reakcji. Cynizm PO i Nowoczesnej jest przerażający - czytamy w instrukcji dla posłów PiS.

Posłowie obozu władzy mają również przypominać przy każdej nadarzającej się okazji, że posiedzenie zorganizowane przez PiS na sali kolumnowej było legalne oraz wskazywać wszystkie obietnice spełnione przez formację Kaczyńskiego.

Sporo miejsca poświęcono również opozycji i jej liderom.

 - Zapomnieli, że trzeba szanować innych. Krzyk, sianie zamętu, destabilizacja to metody, które stały się narzędziem PO i PSL - głosi fragment instrukcji dla polityków obozu władzy.

Po wycieku tajnej instrukcji do mediów politycy PiS przekonują, że to nic nadzwyczajnego, ponieważ każda partia korzysta z tzw. "przekazów dnia", które mają służyć "spójnemu przekazowi partii".

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News