Co się z nim stało?! Wyciekło zdjęcie prezydenta bez koszulki, jest przerażające

Co się z nim stało?! Wyciekło zdjęcie prezydenta bez koszulki, jest przerażające Źródło: źródło: Twitter

To zdjęcie w jednym momencie obiegło cały świat! Prezydent głoduje, bo nie zgada się z stawianymi mu zarzutami. Jego oskarżyciele próbują doprowadzić go do śmierci z powodów politycznych oraz chęci zemsty, a on nie może nic zrobić.

Były prezydent Iranu Hamid Baghaei od ponad 80 dni prowadzi strajk głodowy w więzieniu, w którym odbywa wyrok. Nie zgadza się z oskarżeniami, które mu postawiono. Tłem całego procesu jest walka z opozycją i potężny system sprawiedliwości. Oskarżony mężczyzna ostro skrytykował system polityczny i sądowy w swoim kraju i za to trafił do więzienia. Podobny los podzieliła znana irańska prawniczka, która również po obronie opozycjonistów i krytyce sądów została skazana na więzienie.

Prezydent skazany na karę chłosty!

Mimo słabego stanu zdrowia, były prezydent Hamid Baghaei został przewieziony do więzienia politycznego, tzw. Uniwersytetu Evin. W niektórych kręgach mówi się o nim również "fabryka tortur", nie bez powodu. Sam prezydent po osadzeniu w więzieniu otrzymał karę chłosty. ONZ oficjalnie uznało ją za okrutną i nieludzką, ale jak widać w Iranie w dalszym ciągu ona funkcjonuje. Prezydent głoduje już ponad 80 dni. Z góry zapowiedział, że za wszystkie konsekwencje przeprowadzonego protestu głodowego obarcza odpowiedzialnością system sprawiedliwości w Iranie. Nie jest to pierwszy pobyt Hamida Baghaeia w więzieniu. Już w ubiegłym roku spędził kilka miesięcy za kratami. Po odejściu opowiadał o swoich doświadczeniach - mówił o torturach, zastraszaniu, biciu i udawanych egzekucjach, które miały wystraszyć pozostałych więźniów. Można tylko podejrzewać, co dzieje się z nim obecnie. Nie ma on pozwolenia na częsty kontakt ze światem zewnętrznym, nawet własną rodziną. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Zła wiadomość dla emerytów! Rząd PiS poniósł porażkę, z obietnic nic nie zostało
  2. J. Kozidrak został zamordowany?! Szokujące ustalenia prokuratury
  3. Beata Szydło ostatecznie pogrążona. Była premier płonie ze wstydu
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News