Były szef resortu spraw zagranicznych nie zostawia na Kaczyńskim suchej nitki. To co ujawnia stawia prezesa PiS w innym świetle. 

Radosław Sikorski w programie „Gość Wydarzeń” w Polsat News uznał że, to co robi PiS w polityce zagranicznej i sprawach obronnych kraju to kompletna porażka.

Najpierw jednak Sikorski został przez prowadzącą Beatę Lubecką zapytany o sondaże Platformy. Uznał, że Polacy boją się mówić prawdę o tym, na kogo oddają głos.

Gdy rozmowa zeszła na temat polskiej dyplomacji Sikorski wyraził ostro swoje zdanie na temat obecnie rządzących:

– W polityce zagranicznej i obronnej takiej katastrofy od ćwierćwieku nie widzieliśmy. Polska była jednym z liczących się krajów Unii Europejskiej, a dzisiaj jest pod pręgierzem Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej, Rady Europy […]Nawet Ukraina – widzimy to w ostatnich dniach – nie liczy się z Polskimi bo Ukraina nie liczy się z naszym zdaniem.

Nie inaczej oceniał też sferę obronności, mówiąc, że zawalono w niej przetargi i zrobiono czystkę generałów.

Najbardziej od Sikorskiego oberwało się prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu, który był przed dekadą jego szefem.

Prezes Kaczyński kompromituje się kolejnymi wypowiedziami i doprowadził do izolacji Polski na arenie międzynarodowej. Nie zna żadnego języka obcego (…), a to, co robi jego rząd, rujnuje opinię o Polsce za granicą (…) Polska pozycja jest znacznie gorsza, a polska dyplomacja jest w stanie rozkładu. Czym się zajmują polscy dyplomaci, gdy widza, że w Sejmie jest projekt ustawy, dzięki której wszyscy polscy dyplomaci zostaną wyrzuceni na bruk. Czym ci dyplomaci dzisiaj się zajmują? Tylko i wyłącznie myśleniem o tym, czy zostaną z powrotem przyjęci do służby czy nie- nie szczędził krytyki były minister spraw zagranicznych.

Dziennikarka Polsatu zapytała Sikorskiego o obecnego szefa resortu spraw zagranicznych. Sikorski stwierdził:

– Problem Waszczykowskiego polega na tym, że eskalując nacjonalistyczną retorykę próbował się wkupywać w łaski prezesa zamiast robić politykę zagraniczną. Co do ministerstwa spraw zagranicznych musi być domniemanie w innych stolicach, ze naprawdę reprezentuje rząd.

Radosław Sikorski przyznał szczerze, że obecnie jest już poza polityką i nie ma zamiaru do niej wracać. Mimo wszystko dalej figuruje jako członek Platformy Obywatelskiej, który płaci składki. Według niego PO służyła swojemu krajowi głównie w polityce zagranicznej.

Uważam, że pozycja Polski była wtedy wyższa –  wyznał były minister.

Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!

Jak nazywa się syn Doroty Gawryluk? Niespotykane! Najdziwniejsze imiona dzieci polskich gwiazd

Źródło: polsatnews.pl

...

Zobacz również