Mimo konfliktu z unijnymi władzami wiele osób miało nadzieję, że dzięki Prawu i Sprawiedliwości przynajmniej władze Stanów Zjednoczone stoją za nami murem. Okazuje się, że te nadzieje były mocno przesadzone.

Do zagranicznych mediów właśnie wyciekł wewnętrzny raport 173. brygady powietrznodesantowej USA, która wchodzi w skład sił wzmacniających wschodnią flankę NATO. Jego zawartość jest wręcz porażająca.

173. brygada powietrznodesantowa USA, której żołnierze stanowią część sił wzmacniających wschodnią flankę NATO, jest nieprzygotowana do stawienia czoła agresorom ze wschodu – napisano w raporcie.

Powodem tak tragicznej sytuacji są braki w wyposażeniu oraz odpowiednim przygotowaniu amerykańskich żołnierzy stacjonujących między innymi w Polsce. Władze jednostki doszły do takich wniosków, po szkoleniu którego udzielili ukraińskim żołnierzom. Okazało się, że to jednak oni wiele nauczyli się o możliwościach rosyjskiej armii.

Lekcje, które wyciągnęliśmy od naszych ukraińskich partnerów były znaczące. Otworzyły nam oczy na absolutną potrzebę krytycznego spojrzenia na siebie – wyznał autor raportu, płk. Gregory Anderson.

źródło: wiadomosci.wp.pl

Kto ma lepszą armię: Polska czy Ukraina? PORAŻAJĄCA różnica!

Zobacz również