Takiej afery w Polsce nie było już dawno. Media dotarły do dokumentu, który jasno wskazuje, że Fundacja Otwarty Dialog otrzymała od rządu PO-PSL koncesję na handel bronią.

Organizacja według swojego statutu zajmuje się obroną praw człowieka, demokracji oraz praworządności na obszarze dawnych terenów postradzieckich. Tym bardziej dziwi fakt, że tego rodzaju fundacja otrzymała koncesję na handel bronią.

Według dokumentów wniosek organizacji pozytywnie zaopiniował były szef Służby Kontrwywiadu Piotr Pytel, który obecnie ma postawione zarzuty karne ws. nielegalnej współpracy z FSB.

Koncesję cofnął dopiero obecny szef MSWiA, Mariusz Błaszczak 12 czerwca obecnego roku. Komentatorzy zauważają, że decyzja zapadła w czasie, kiedy członek zarządu fundacji, Bartosz Kramek opublikował oświadczenie, w którym wzywał do obywatelskiego nieposłuszeństwa przeciwko rządowi Prawa i Sprawiedliwości.

Nikt nie chce Majdanu i rozlewu krwi w Polsce, ale eskalacja napięcia każe brać niemal każdy, dotąd niewyobrażalny scenariusz pod uwagę – pisał Bartosz Kramek.

źródło: wiadomosci.wp.pl

https://www.youtube.com/watch?v=1CuF_GBTFOQ

...

Zobacz również