Wyciekł list architekta zamachów z 11 września. Można się złapać za głowę

Wyciekł list architekta zamachów z 11 września. Można się złapać za głowę

Khalid Shaikh Mohammed, który był mózgiem ataków na World Trade Center 9. września 2001 roku wysłał do Baracka Obamy list. Terrorysta z Al Kaidy przebywa obecnie w Guantanamo, gdzie razem z pięcioma innymi terrorystami odbywa swoją karę za przeprowadzenie potężnego zamachu.

Swój list Mohammed zaadresował do "złoczyńcy", Baracka Obamy. Pismo terrorysty pochodzi bowiem ze stycznia 2015 roku. Obama otrzymał je jednak niedługo przed końcem kadencji, a kilka dni temu to wyciekło do mediów.

52-letni zamachowiec w liście nie oszczędza Obamy. Jak napisał bowiem, Obama to "wężowy łeb", który stał na czele kraju "uścisku i powszechnej tyranii". Mohammed stwierdził też, że Al Kaida jest lepsza nić USA, bo terroryści w przeciwieństwie do Amerykanów nie zaatakowali nigdy szkół, szpitali, domów starców czy kościołów. Takich czynów dopuściły się z kolei Stany podczas ofensywy na Irak, które w swojej wojnie przeciw terroryzmowi rozerwały państwo i uczyniły je "przekrwionym, podartym płótnem".

 - Ty i twoje media jesteście ekspertami w zniekształcaniu faktów i farbowaniu informacji, oszukujecie swój naród i ukrywacie swoje zbrodnie.

Jak powiedział prezydent Abraham Lincoln: "Można oszukiwać wszystkich przez jakiś czas, a niektórych ludzi ludzi cały czas, ale nie można oszukać wszystkich ludzi przez cały czas".

To nie my rozpoczęliśmy wojnę z wami przez 9/11. To wy za pomocą swoich marionetkowych dyktatorów na naszej ziemi rozpoczęliście ten przelew krwi 

Niech Bóg zmiłuje się nad szejkiem Osamą bin Ladenem, człowiekiem zasad i moralności, w czasie wojny i pokoju.

Udało mu się wycelować w NYC, stolicę waszej gospodarki, nie niszcząc żadnych szkół, szpitali, domów starców czy kościołów, ani żadnej części mieszkalnej w mieście o liczbie mieszkańców ponad 8 milionów.

Porównaj to z wojną prowadzoną przez waszą armię. Niejednokrotnie 100% ofiar wielu bombardowań były dzieci, ludzie niewinni. Na przykład wtedy, gdy zginęło 12 dzieci zabitych w Kunar podczas zbierania drewna na opał. Tak było także wtedy, gdy 23 kobiety i dzieci zginęły w Jemenie i wtedy, kiedy życie stracili niewinni w czasie ceremonii ślubnej w prowincji Nangarhar - czytamy w liście inicjatora zamachu na WTC.

Mohammed został schwytany w pakistańskim mieście Rawalpindi w 2003 roku. Od 2006 roku jest przetrzymywany w Guantanamo. Mężczyzna miał przedtem być osadzony w tajnych więzieniach CIA w Polsce. Pełna treść listu znajduje się pod tym linkiem.

pt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News