Wyciekł film z hajlującą Elżbietą II. Brytyjczycy oburzeni (video)

Wyciekł film z hajlującą Elżbietą II. Brytyjczycy oburzeni (video) Źródło: copyright by Clemens Forster, free to use if copyright acknowleged

Rodzina Królewska w Wielkiej Brytanii jest oburzona wyciekiem filmu z, który przedstawia Elżbietę II wykonującą nazistowskie pozdrowienie.

Film pochodzi z 1933 roku i został opublikowany przez tabloid "Sun". Widać na nim jak przyszły król Edward VIII uczy dzieci nazistowskiego pozdrowienia. Wśród nich jest 7-letnia wtedy przyszła królowa Wielkiej Brytanii, Elżbieta II. W Wielkiej Brytanii wybuchło oburzenie. Jedni psioczą na rodzinę królewską, inni na samą sobotnią publikację tabloidu. Jego wydawca tłumaczy, iż ukazanie filmu było w interesie publicznym. Nie bez znaczenia ma być również kontekst historyczny, w którym go ukazano. Dla wielu Brytyjczyków jest to jednak niewystarczający argument. Oskarżają, że redakcja skrzywdziła sędziwą królową dla rozgłosu i zarobku. Tymczasem rzecznik Pałacu Buckingham wyraził rozczarowanie z faktu, iż tabloid zdecydował się opublikować materiały pochodzące sprzed 80 lat. Podkreślił również, że film najpewniej należał do prywatnego archiwum królewskiej familii, a ukazywanie 7-letniej królowej wykonującej nazistowski gest jest wysoce niestosowne. Elżbieta II została koronowana 2 czerwca 1953. Pochodzi z dynastii Wettinów, swoją drogą niemieckiej. https://www.youtube.com/watch?v=hrVQ7p8A3o8 Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News