Wyciek do mediów! Europejski nakaz aresztowania dla Donalda Tuska już na stole

Wyciek do mediów! Europejski nakaz aresztowania dla Donalda Tuska już na stole Źródło:

Podczas gdy spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z Angelą Merkel miało w temacie Donalda Tuska głównie opierać się na dyskutowaniu o poparciu jego kandydatury na szefa Rady Europejskiej, okazuje się, iż prezes PiS wyłożył kanclerz Niemiec na negocjacyjny stół realną opcję wydania Europejskiego Nakazu Aresztowania dla byłego premiera Polski. Jeszcze niedawno taki scenariusz był totalnie nieprawdopodobny, dziś trafił na negocjacyjny stół! 

Renomowany "Financial Times" ujawnia, że Jarosław Kaczyński poinformował Angelę Merkel o tym, iż prawdopodobne jest wydanie przez Polskę europejskiego nakazu aresztowania za Donaldem Tuskiem. Swoje sensacyjne doniesienia gazeta opiera na relacji dwóch unijnych dyplomatów, którzy doprowadzili do wycieku do zaufanych mediów.

Kaczyński nawet w prywatnej rozmowie z Angelą Merkel miał sprzeciwiać się reelekcji Donalda Tuska na prestiżowe stanowisko szefa Rady Europejskiej. Przekonywał jednak, że temat europejskiego nakazu aresztowania dla Tuska nie jest sprawą odległą i może zostać w każdej chwili wydany.

To oznacza, że coś co niegdyś wydawało się nierealne, dziś pojawiło się na negocjacyjnym stole. Kaczyński nie chce jednak drążyć tematu i prosi o cierpliwość. Przekazał, że nie będzie zdradzał mediom treści poufnej rozmowy z Angelą Merkel, bo tak się z kanclerz Niemiec umówił. To znaczy, że to kanclerz Niemiec musiała się "wygadać".

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News