wyciek danych w sklepie internetowym
pikio.pl
Patryk Przybyłowski - 30 Września 2020

Wyciekły numery PESEL i inne dane wielu Polaków. Lepiej sprawdzić, czy jest się w zagrożonej grupie

Wyciek danych, o którym poinformowały media, zatacza coraz szersze kręgi. Po ataku hakerskim, jawne stały się przede wszystkim numery PESEL wielu osób, ale także ich inne wrażliwe dane. Nieprzyjemny incydent dotyczy klientów popularnego sklepu internetowego.

Wyciek danych osobowych jest w obecnych czasach jednym z największych i najpoważniejszych zagrożeń, jakie niesie za sobą działalność w sieci. Niestety, po raz kolejny doszło do ataku, na skutek którego wykradziono m.in. numery PESEL, imiona i nazwiska, numery telefonów i adresy e-mail klientów dwóch popularnych sklepów internetowych.

Daniel Martyniuk była synowa paczkaNiewiarygodne, co synowa Martyniuków wysłała im kurierem. Gdy zajrzeli do środka, zaniemówiliCzytaj dalej

Wyciek danych w sklepie internetowym. Hakerzy zdobyli numery PESEL

- Wyciekły dane klientów dwóch aptek internetowych aleleki.pl i sklepu z produktami ekologicznymi aleeko.pl: PESELE, nr tel., maile i szczegóły transakacji - bez nr kart płatn. i kont. To atak hakerów, nie wiadomo jak duży był wyciek - donosi na Twitterze dziennikarka Radia ZET, Joanna Mąkosa.

Jak podkreśliła reporterka, z uzyskanych przez nią informacji wynika, że podobnymi atakami hakerskimi mogły być objęte również inne sklepy internetowe, które używają takiego samego oprogramowania, jak dwa wyżej wymienione. Z komunikatu apteki wiadomo natomiast, że hakerom nie udało się dostać do szczegółów transakcji: numerów kont bankowych i numerów kart płatniczych użytych przez klientów do opłacania należności za zamówienia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

Właściciele apteki internetowej podkreślili, że zostały uruchomione wszelkie procedury, które muszą nastąpić w podobnych przypadkach. Sprawa została już zgłoszona do Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje wybitny polski aktor. Polacy pogrążeni w żałobie

2. Dramatyczna śmierć polskiej legendy. Media właśnie poinformowały, miał tylko 37-lat

3. Z ostatniej chwili: Nie żyje uwielbiana przez Polaków aktorka. Rodzina przekazała tragiczne wieści

Klienci, których dotyczy problem mieli już zostać poinformowani o zagrożeniu powstałym na skutek ataku hakerskiego. Jeśli ktoś obawia się, że może znajdować się w grupie klientów objętych atakiem, a nie otrzymał jeszcze żadnego powiadomienia, powinien zgłosić się bezpośrednio do administratora danych osobowych sklepu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Łukasz Szumowski przyłapany na gorącym uczynku. Musiał się tłumaczyć, zdjęcia mówią wszystko
  2. Adam Małysz pokazał się z żoną. To niewiarygodne, jak się zmieniła, aż trudno rozpoznać (FOTO)
  3. Małgorzata Rozenek odsłoniła pośladki. Fani zaniemówili, w końcu przesadziła?
  4. Miał poważne problemy ze snem. Zostawił na noc włączoną kamerę, gdy zobaczył nagranie, zaniemówił
  5. Porażające informacje obiegły Polskę. Nie żyje Józef Górka, wielka strata
  6. Polka natrafiła na grzyby warte 2 000 zł/kg. Są w polskich lasach

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Radio ZET

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News