Wybuch wulkanu w Europie. Są ranni

Wybuch wulkanu w Europie. Są ranni

Największy w Europie wulkan Etna wciąż jest aktywny. Jego aktywność fascynuje wielu ludzi - naukowców i amatorów. Jest pod nieustanną obserwacją. Erupcja w jednym z jego kraterów skończyła się dla grupy ludzi bardzo nieprzyjemnie.

Etna to wulkan znajdujący się na Sycylii we Włoszech. W ciągu ostatnich kilku tygodni jego aktywność wulkaniczna wzrosła. W Internecie można obserwować zdjęcia i filmy wydobywających się z krateru chmur gęstego dymu i lawy. Chociaż wygląda to niesamowicie, może być także bardzo niebezpieczne.

Doświadczyła tego grupa 10 turystów, która w wyniku dzisiejszej aktywności Etny została ranna. Sześcioro z nich zatrzymano w szpitalu na obserwacji. Na ich głowy posypały się kawałki lawy. Całe szczęście życiu żadnego z poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jedną z ofiar jest dziennikarka telewizji BBC, Rebecca Morelle. Opisała ona swoje przeżycia w Internecie: Zbieganie z góry zasypywanej przez skały, wymijanie płonących głazów i ekstremalnie gorącej pary - to przeżycie, jakiego już nigdy nie chciałabym doświadczyć.

Wulkan Etna to największy w Europie stożek wulkaniczny. Ma ok. 3340m wysokości (przez nieustanną aktywność wysokość ta ulega ciągłym zmianom) i zajmuje powierzchnię co najmniej 1250 m2. Pozostaje wciąż aktywny, a jego ostatni wybuch miał miejsce w maju 2016 roku.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News