kopalnia_po
TVN24
Anna Maria Guziewska - 21 Grudnia 2018

Ojciec tragicznie zmarłego górnika nie wytrzymał. "Węgiel się tylko liczy, życie macie w du*ie!"

Wybuch w kopalni w Czechach zebrał krwawe żniwo. Na miejscu zginęło trzynastu górników, jeden z mężczyzn walczy o życie w szpitalu, a pod gruzami wciąż znajduje się dziesięć osób. Tragedia obudziła nie tylko niepokój polityków, ale i rodzin. Ojciec jednego ze zmarłych postanowił zabrać głos w sprawie. Jego słowa i wzruszają, i przerażają.

Wybuch w kopalni w Karwinie przyniósł tragiczny bilans strat. Trzynastu górników poniosło śmierć na miejscu. Jednak akcja ratunkowa została przerwana, a pod ziemią wciąż się znajduje dziesięć osób. W sprawę zaangażowały się rozżalone rodziny. Straciliśmy jedenastu Polaków, a politycy i media na bieżąco donoszą o dalszych czynnościach.

Co powiedział ojciec zmarłego górnika? Wybuch w czeskiej kopalni przyniósł potworne straty

Podczas konferencji prasowej ojciec zmarłego górnika postanowił podzielić się swoim wzruszającym apelem. - Znowu robicie jakieś machlojki, folie na te czujniki albo coś kładziecie, węgiel się tylko liczy, życie to macie w dupie jednym słowem - powiedział mężczyzna podczas konferencji prasowej po tragicznym wybuchu. Okazuje się, że sam również pracował jako górnik i postanowił ujawnić kulisy pracy pod ziemią. - Przerobiłem 28 lat na kopalni w Polsce, od 9 lat jestem na emeryturze, wiem, co się dzieje w ścianach. Czujniki się folią okrywa, aby węgiel szedł i do przodu, jedziemy - powiedział dziennikarzom podczas konferencji prasowej. Rozmowa z dziennikarzami TVP Info przyniosła wiele kontrowersji emocji. Okazuje się, że mężczyzna ujawnił kulisy pracy w kopalniach. Nie wiadomo jednak, czy do jego słów odniesie się kierownictwo czeskiego przedsiębiorstwa. Być może zareagują polscy politycy, którzy będą chcieli sprawdzić rzeczywiste przyczyny wybuchu.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Donald TuskDonald Tusk nie mówił tego o swojej rodzinie. Cała prawda wyszła na jaw!Czytaj dalej
Na miejscu wciąż znajdują się zastępy jednostek specjalnych, które niestety nie mogą poszukiwać dalej zaginionych. Stężenie metanu jest tak wysokie, że odwołano wszystkie podejmowane próby zejścia pod ziemię. Liczba ofiar śmiertelnych może diametralnie wzrosnąć. Pomimo ogromnego żalu, rodziny postanowiły zabrać głos w sprawie, aby wyjaśnić, jak niebezpieczną pracą jest wydobywanie węgla. Na miejscu pojawił się premier - Mateusz Morawiecki. Politycy masowo udostępniają kondolencje i zapewnienia o modlitwie. Andrzej Duda zapewnił o swojej modlitwie i złożył rodzinom kondolencje. Cała Europa wstrzymała oddech po tragicznej informacji o wybuchu. Straty na miejscu wciąż są szacowane.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Dramatyczny apel Andrzeja Dudy. Pozostała tylko modlitwa i walka o życie
  3. Andrzej Duda ostry jak nigdy! Takiej riposty ze strony prezydenta nikt się nie spodziewał
  4. Mateusz Morawiecki zniszczył mu życie?! Mężczyzna popełnił samobójstwo
  5. Ile lat ma Katarzyna Dowbor? Kiedy internauci się dowiedzieli, złapali się za głowy
  6. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
Mateusz MorawieckiMateusz Morawiecki ujawnił swoje prawdziwe oblicze. Z tej strony go nie znaliśmyCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News