Wybuch i strzelanina we Francji. Media: To nie zamach tylko kłótnia gimnazjalistów

Wybuch i strzelanina we Francji. Media: To nie zamach tylko kłótnia gimnazjalistów

Tuż po południu w jednym z francuskich gimnazjów miała miejsce potężna eksplozja oraz strzelanina. Początkowe doniesienia o zamachu terrorystycznym są aktualnie dementowane przez media i służby.

W miejscowości Grasse, niedaleko Nicei, doszło do - jak pierwotnie podawano - zamachu terrorystycznego w jednej ze szkół ponadpodstawowych. Świadkowie donoszą o przynajmniej jednym potężnym wybuchu oraz powtarzających się strzałach.

Na chwilę obecną wiadomo, że co najmniej kilka osób zostało rannych, w tym jeden z nauczycieli. Francuskim służbom, które szybko przybyły na miejsce udało się również aresztować jednego z napastników - 17-letniego ucznia, który uzbrojony był w pistolet, rewolwer, karabin i dwa granaty. W budynku wciąż znajduje się przynajmniej jeden napastnik oraz część uczniów, którym nie udało się uciec z budynku.

Po początkowych doniesieniach o zamachu, teraz pojawiła się oficjalna wersja - podawana zarówno przez media jak i przedstawicieli władz-  według której wydarzenia z Grasse to nic innego jak "eskalacja konfliktu" pomiędzy dwoma uczniami gimnazjum.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News