Tuż po południu w jednym z francuskich gimnazjów miała miejsce potężna eksplozja oraz strzelanina. Początkowe doniesienia o zamachu terrorystycznym są aktualnie dementowane przez media i służby.

W miejscowości Grasse, niedaleko Nicei, doszło do – jak pierwotnie podawano – zamachu terrorystycznego w jednej ze szkół ponadpodstawowych. Świadkowie donoszą o przynajmniej jednym potężnym wybuchu oraz powtarzających się strzałach.

Na chwilę obecną wiadomo, że co najmniej kilka osób zostało rannych, w tym jeden z nauczycieli. Francuskim służbom, które szybko przybyły na miejsce udało się również aresztować jednego z napastników – 17-letniego ucznia, który uzbrojony był w pistolet, rewolwer, karabin i dwa granaty. W budynku wciąż znajduje się przynajmniej jeden napastnik oraz część uczniów, którym nie udało się uciec z budynku.

Po początkowych doniesieniach o zamachu, teraz pojawiła się oficjalna wersja – podawana zarówno przez media jak i przedstawicieli władz-  według której wydarzenia z Grasse to nic innego jak „eskalacja konfliktu” pomiędzy dwoma uczniami gimnazjum.

...

Zobacz również