Potężny wybuch zabił 6 osób, w tym dzieci. Tragiczne informacje obiegły media z zagranicy

Potężny wybuch zabił 6 osób, w tym dzieci. Tragiczne informacje obiegły media z zagranicy Źródło: David Tomaseti/Unsplash

Wybuch w Afganistanie. Najnowsze informacje, które pojawiły się w mediach, przekazują, że zginęło 6 osób, w tym dzieci. Tragiczne wiadomości o tragedii szybko obiegły media na całym świecie.

Wybuch przydrożnej bomby miał miejsce na południu Afganistanu w prowincji Helmand. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez agencję PAP, w zdarzeniu zginęło 6 osób. Wśród ofiar śmiertelnych wybuchu jest jedna kobieta i dwoje dzieci.

Wybuch w Afganistanie. Nie żyje 6 osób

- Sześć osób zginęło w niedzielę w wyniku eksplozji przydrożnej bomby w prowincji Helmand na południu Afganistanu - przekazały lokalne władze informacje o zdarzeniu. 

Zgodnie z wiadomościami, które pojawiły się w mediach do wybuchu, doszło w dystrykcie Waszir w zachodniej części prowincji Helmand. W oficjalnym oświadczeniu wydanym przez rzecznika gubernatora prowincji, Omara Zwaka, widnieje informacja o sześciu ofiarach śmiertelnych i jednej rannej kobiecie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wybuch w Afganistanie. Kto stoi za przeprowadzeniem zamachu?

Oficjalnie nikt nie przyznał się do przeprowadzenia zamachu. Jednak władze prowincji Helmand obwiniają o zamach talibów. Jak można było zauważyć w ostatnich tygodniach, w Afganistanie doszło do nasilenia zamachów terrorystycznych, jednak za większością z nich stali dżihadyści z Państwa Islamskiego.

Dzisiaj grzeje: 1. Państwowa Komisja Wyborcza przekazała najnowsze dane. Nieprawdopodobna frekwencja na wyborach

2. Media: Nieoficjalne informacje o śmierci w czasie głosowania. Kilkanaście przypadków zasłabnięć podczas wyborów

Przypomnijmy, zaledwie w ubiegłym tygodniu, media na całym świecie obiegła dramatyczna wiadomość o śmierci pracowników krajowej komisji do spraw człowieka. Dwie ofiary to - 24-letnia Fatima Chalil i 41-letni Dżawid Folad. Zginęli oni w zamachu bombowym, o które podejrzewane jest Państwo Islamskie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Znalazła w zeszycie mamy przepis na wafle sprzed 20 lat. Powróciły wspomnienia, najlepszy smak dzieciństwa
  2. Mariusz Pudzianowski zadziwił wszystkich kibiców w dniu wyborów. Przypomniał Polaka, którego wielbiły tysiące
  3. Mama myślała, że 3-letni syn został ugryziony przez osę. Gdy zobaczyła, co dzieje się z jego ciałem, porażająca prawda wyszła na jaw
  4. Gwiazda "Na Wspólnej" w tajemnicy wzięła ślub. Wyciekły zdjęcia, suknia jak z bajki
  5. Porażające sceny przed lokalem wyborczym. Potrzebna była natychmiastowa pomoc
  6. Dorota Wellman jest nieuleczalnie chora. Straszne, jakie komentarze słyszy pod swoim adresem, brak słów

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News