Ogromny wybuch w polskiej miejscowości. Są 3 ofiary, zdjęcia zwalają z nóg

Ogromny wybuch w polskiej miejscowości. Są 3 ofiary, zdjęcia zwalają z nóg Źródło: Zawiercie112 Facebook.com

Wybuch do jakiego doszło w jednym z domów mieszkalnych w polskiej miejscowości okazał się wyjątkowo niebezpieczny. Na miejscu niezwłocznie pojawiły się służby i rozpoczęły akcję gaśniczą. Ta nie była najłatwiejsza z racji przyczyn wybuchu. Przedstawiciel lokalnej jednostki straży pożarnej skomentował to niebezpieczne wydarzenie i przekazał informacje na temat poszkodowanych.

Wybuch wyglądał naprawdę groźnie i nikt nie spodziewał się podobnej sytuacji. To właśnie element zaskoczenia był głównym powodem, tego że w wyniku wydarzenia poważne obrażenia odniosły aż trzy osoby. Zdjęcia z miejsca zdarzenia pokazują jak duże niebezpieczeństwo ono stanowiło.

Wybuch był wyjątkowo groźny, ranne zostały 3 osoby

Wybuch miał miejsce w miejscowości Pradła w gminie Kroczyce, leży ono nieopodal Zawiercia. Przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej przekazał, że o alarmowej sytuacji służby zostały powiadomione przed godziną 19 w sobotę. Podano, że najprawdopodobniej doszło do eksplozji butli z gazem, jednak nie jest to do końca pewne. W wyniku tego zdarzenia poszkodowane zostały 3 osoby, w tym jedno dziecko. Konieczne było przetransportowanie ich śmigłowcem do szpitali. Jedną z poparzonych osób jest 10-letnie dziecko.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Konieczna była pomoc Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

- Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do wybuchu gazu na jednej z posesji. Po dojeździe zastępów na miejsce ustalono, że wybuch nastąpił w jednym z wolnostojących budynków gospodarczych - przekazał cytowany przez portal Fakt aspirant Grzegorz Nowak pracujący w PSP w Zawierciu. Zdjęcia zamieszczone na Facebooku przez Zawiercie 112 pokazują, że wybuch niemalże doszczętnie zniszczył budynek. Akcja gaśnicza nie należała do najłatwiejszych, jednak głównym priorytetem było udzielenie pomocy poparzonym osobom, dwójce mężczyzn oraz 10-letniemu dziecku.

- Głównie były to oparzenia drugiego stopnia znacznych powierzchni ciała. Zaraz po przyjeździe naszych zastępów na miejsce przybyło pogotowie i te osoby zostały przekazane ratownikom - relacjonował aspirant Grzegorz Nowak. Na miejscu pracowało kilka jednostek straży.

Dzisiaj grzeje: 1. Od rana w całej Polsce trwają pilne kontrole. Mogą zapukać do każdego

2. Krzysztof Jackowski nie wytrzymał. Ostrzega Polaków przed czymś gorszym niż epidemia

3. Zatrzymanie krążenia, 5% szans na przeżycie. Joanna Senyszyn spisała testament, dwukrotnie uciekła śmierci

Zdarzenie będzie badane przez śledczych

Strażacy stwierdzili, że budynek, w którym odnotowano wybuch nie miał doprowadzonej instalacji gazowej, jednak nie jest pewne czy eksplodowała butla czy zbiornik samochodowy. Po przekazaniu rannych służbom medycznym siedem zastępów straży pożarnej pracowało na miejscu. Akcja skupiła się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Nadzór budowlany oraz policja również pojawiły się na miejscu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potwierdzono najczarniejszy scenariusz. Modlitwy nie wystarczyły, nie żyje
  2. Policja podała alarmujące informacje. Nie żyją 52 osoby, ponad 700 rannych
  3. Ogromne zagrożenie dla osób urodzonych w latach 60. i wcześniej. Najbliższe dni będą najgorsze
  4. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
  5. Mocne starcie Magdaleny Ogórek z posłanką na antenie TVP Info. "Wymaga tego podstawowy szacunek"

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News