Wybuch w polskim mieście
Pikio.pl
Monika Majko - 7 Stycznia 2021

Potężny wybuch w polskim mieście, płomienie i dym widziane z daleka. Trwa pilna akcja

Wybuch nastąpił na terenie jednej z firm chemicznych. Jak relacjonują świadkowie zdarzenia, dym i ogień widać z daleka. Na miejscu pracuje kilkanaście zastępów lokalnej straży pożarnej, wezwano również posiłki z okolicznych powiatów.

Do wybuchu doszło około godziny 19:00 na terenie firmy chemicznej w jednym z miast na południu Polski - na miejscu trwa pilna akcja służb. Jak relacjonują okoliczni mieszkańcy, dym i ogień widać z daleka, a pożar gasi kilkanaście zastępów straży pożarnej.

Wybuch na terenie firmy chemicznej wstrząsnął całym miastem

Do wybuchu w Oświęcimiu miało dojść dzisiaj około godziny 19:00. Jak podaje serwis faktyoswiecim.pl, do eksplozji doszło na terenie firmy chemicznej Synthos. Okoliczni mieszkańcy relacjonują, że płomienie i dym widać z daleka, a na miejscu natychmiast pojawiły się służby ratunkowe.

„Gazeta Krakowska” przekazała, że wybuch był tak silny, że odczuli go nie tylko mieszkańcy Oświęcimia, ale również sąsiednich miejscowości. Według czytelników portalu dziejesie.wp.pl, wstrząs po eksplozji czuć było nawet 20 kilometrów za miastem.

Na miejscu pracuje kilkanaście jednostek straży pożarnej z okolic Oświęcimia. Do pomocy w akcji wezwano również strażaków z sąsiednich powiatów - wadowickiego i chrzanowskiego.

Niebywałe sceny na pogrzebie Marka ze „Złomowiska PL”. Gdy rodzina wyszła z kościoła, zaniemówiłaNiebywałe sceny na pogrzebie Marka ze „Złomowiska PL”. Gdy rodzina wyszła z kościoła, zaniemówiłaCzytaj dalej

- Trwa akcja. Organizujemy duże działania - przekazał w rozmowie z PAP rzecznik oświęcimskiej straży pożarnej mł. bryg. Zbigniew Jekiełek.

Na razie nieznane są przyczyny wybuchu, nie ma również informacji o ewentualnych poszkodowanych. Jak ustalili wstępnie lokalni dziennikarze, mogło dojść do wybuchu zbiornika znajdującego się przy zakładowej ulicy, w którym miał być magazynowany styren. Inne doniesienia mówią z kolei o eksplozji w punkcie wypalania gazów.

Jak ostrzega portal wp.pl, podczas trwającej obecnie akcji strażaków mogą wystąpić utrudnienia na drodze krajowej nr 44 w Oświęcimiu, przy której położone są zakłady chemiczne Synthos.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Obrazy PikioNiewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Zenek Martyniuk. Widok jego domu wyzwala skrajne reakcjeCzytaj dalej

Źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News