Wybuch był potężny. Nie żyje 17 osób, w tym jedno dziecko

Wybuch był potężny. Nie żyje 17 osób, w tym jedno dziecko Źródło: Arcaion/Pixabay

Wybuch miał porażającą siłę. Niestety, na skutek tego dramatycznego zdarzenia zginęło 17 osób. Wśród ofiar znalazło się jedno dziecko. Lokalne media informują o wielu rannych osobach. Co doprowadziło do tak potężnego wybuchu?

Wybuch miał miejsce w piątek wieczorem. Niszczycielska eksplozja zaskoczyła wszystkich wiernych. Nikt nie spodziewał się, że w takim momencie dojdzie do porażającej tragedii. Niestety, nie żyje 17 osób, w tym dziecko. 

Wybuch był potężny. Nie żyje 17 osób

Zgodnie z informacjami, jakie przekazał szef lokalnej policji Zayedul Alam, do zdarzenia doszło w piątek wieczorem, gdy wierni w meczecie kończyli swoje modlitwy. Wybuch miał miejsce w Baitus Salat Jame w dystrykcie Narayanganj w Bangladeszu. Po tragedii do szpitala przewieziono co najmniej 37 osób. Na oddziale poparzeń pojawili się pacjenci, u których stwierdzono poparzenia o powierzchni aż 90 procent całego ciała. Niestety, liczba ofiar śmiertelnych z każdą chwilą może się zwiększać. Niektórzy ranni znajdują się w krytycznym stanie. 

- Widziałem dym buchający z meczetu po głośnej eksplozji, a ludzie krzyczeli. Niektórzy rzucali się na ulicę, próbując ugasić płomienie na swoich ciałach - przekazał świadek zdarzenia Mohammad Ratan.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Jak doszło do wybuchu w meczecie? 

Urzędnicy z Bangladeszu podejrzewają, że gaz mógł gromadzić się w świątyni z powodu nieszczelności podziemnej instalacji. Okazuje się, że do wybuchu doszło, gdy została włączona klimatyzacja. Zgodnie z wiadomościami, jakie pojawiły się w lokalnych mediach po zdarzeniu, po pierwszym wybuchu, mogło eksplodować sześć klimatyzatorów. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nagła zmiana od dzisiaj. Ministerstwo podjęło decyzję

2. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

3. Smutne doniesienia z samego rana. Nie żyje wielka aktorka

- Gaz nie mógł się ulotnić, ponieważ okna meczetu były zamknięte ze względu na zamontowaną w budynku klimatyzację - przekazał zastępca komendanta straży pożarnej i obrony cywilnej, Abdullah Al Arefin.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Uwaga, nowe restrykcje na weselach. Będzie rygorystycznie, wszyscy powinni się przygotować
  2. Amerykanie testują broń przed którą nie ma obrony. Rosjanie przodują w tej technologii
  3. Tragiczny początek weekendu. 10 osób nie żyje, inne walczą o życie, policja potwierdziła najczarniejszy scenariusz
  4. Rodzinny dramat Zenka Martyniuka. Wszyscy milczeli, jest naprawdę źle
  5. Naukowcy określili dokładny rozmiar Megalodona. To był prawdziwy potwór
  6. Media huczały o jej głośnym rozstaniu z mężem. Teraz gwiazda disco polo znów jest na językach, pokazuje ekskluzywne śniadania i bawi się w najlepsze

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News