Wybory w Wielkopolsce były w tym roku wyjątkowo burzliwe. Do jednego z lokali wezwano policję. Okazało się, że z łatwością mogło dojść do sfałszowania wyników.

Wybory w Wielkopolsce do samorządów zostaną zapamiętane na długo. Po tym, jak jeden z wyborców zauważył, że mogło dojść do fałszerstwa, wezwał policję.

Wybory w Wielkopolsce: próba fałszerstwa?

Jak doniósł Wirtualnej Polsce jeden z czytelników, w lokalu w Kole głosującym udostępniono ścieralne długopisy. Fakt ten potwierdziła policja. Nie ustalono na razie, czy doszło do jakiegokolwiek fałszerstwa.

– Można było wytrzeć krzyżyk i postanowić go na karcie ponownie, lecz w innym miejscu. Kiedy odkrył to ktoś z głosujących, doszło do awantury i wezwano policję – cytuje WP.

Ponad 500 wykroczeń i przestępstw związanych z ciszą wyborczą

Jak podano podczas konferencji Państwowej Komisji Wyborczej, do godziny 16 zanotowano 565 przestępstw i wykroczeń związanych ze złamaniem ciszy wyborczej.

– Jeżeli chodzi o wykroczenia z kodeksu wyborczego, najwięcej incydentów dotyczyło uszkadzania ogłoszeń – było ich 36, a z kodeksu wykroczeń 45 incydentów niedozwolonej agitacji wyborczej – podał Arkadiusz Despot-Mładanowicz.

Ogromna część z nich dotyczyła kart wyborczych. Niektóre osoby niszczyły karty, wyrzucały do kosza na śmieci lub chciały je wynieść.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Bawią do łez! Najgorsze polskie plakaty wyborcze wszech czasów

– Spora ilość zgłoszeń dotyczyła przestępstw przeciwko kartom do głosowania, zniszczeń tych kart, wyrzucania do kosza, prób wyniesienia kart do głosowania czy zgniecenia karty – dodał Despot-Adamowicz.

Wyniki wyborów w Polsce

Najlepszy wynik w skali kraju osiągnęło Prawo i Sprawiedliwość – 32,3 proc. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska – 24,7 proc. Podium zamyka Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 16,6 proc.

Najbardziej komentowane wybory na prezydenta miasta wygrał Rafał Trzaskowski z wynikiem 54,1 proc. Patryk Jaki uzyskał wynik na poziomie 30,9 proc. Drugiej tury nie będzie.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Polacy wygrali w Eurojackpot! Astronomiczna kwota zwala z nóg
  2. Będzie się działo! Fani disco polo w ekstazie
  3. SENSACYJNY wynik wyborów na prezydenta Warszawy! ALEŻ ZASKOCZENIE!
  4. Jamnik pod Twoim dachem? Niebezpieczny i głupi pomysł, mamy dowody
  5. Jaka fryzura na chrzciny? Najlepsze propozycje

Czy wziąłeś/wzięłaś udział w wyborach samorządowych 2018?

Loading ... Loading ...

13 polskich gwiazd, które weszły do polityki [ZDJĘCIA]

źródło: wprost.pl