Do zakończenia głosowania w Stanach Zjednoczonych pozostało jeszcze kilka godzin, jednak już teraz pojawiają się pierwsze doniesienia o skandalicznych awariach maszyn do głosowania. 

Jak pisaliśmy wcześniej, maszyny wykorzystywane w Stanach Zjednoczonych do głosowania w wyborach prezydenckich są przestarzałe i bardzo łatwe do zkahowania. Wystarczy mieć fizyczny dostęp do urządzenia i można zmienić nie tylko nazwę komisji ale także liczbę oddanych głosów na poszczególnych kandydatów.

Eksperci od zabezpieczeń ostrzegali wielokrotnie, że taki stan rzeczy bardzo ułatwia sfałszowanie wyborów co jest karygodnym zaprzeczeniem demokracji i zasad przeprowadzania wyborów.

ZOBACZ TAKŻE – Eksperci od zabezpieczeń pokazali jak łatwo zhakować maszynę do głosowania w USA (video)

Jak się okazuje, ostrzeżenia ekspertów nie były bezpodstawne. W sieci zaczynają się pojawiać nagrania i relacje mieszkańców Pensylwanii i Filadelfii, którym maszyny do głosowania uniemożliwiają oddanie głosu na Donalda Trumpa.

Mało tego, nie można zagłosować na nikogo poza Hillary Clinton. A jeśli jakimś cudem udaje się zagłosować na Trumpa to… głos automatycznie przechodzi na konto Clinton.

vote

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh

...

Zobacz również