Wybory samorządowe 2018: Możecie na nich sporo zarobić! Ostatnia chwila na zgłoszenia

Wybory samorządowe 2018: Możecie na nich sporo zarobić! Ostatnia chwila na zgłoszenia Źródło: fot. youtube.com/Blogpressportal

Wybory samorządowe w Polsce od tego roku odbywać się mają co pięć lat i są szansą na pracę oraz dobre zarobki zarówno dla polityków, jak i dla zwykłych obywateli. Każdy z nas może na nich zarobić spore pieniądze. 

Wybory samorządowe dotychczas organizowane były co 4 lata, jednak zgodnie z nową ustawą ze stycznia tego roku, okres ten wydłużony został o rok. Są one prawdziwą szansą dla polityków, bo to właśnie dzięki nim mają oni szansę na dostanie się do organów samorządu terytorialnego. Okazuje się jednak, że nie tylko politycy mogą dzięki nim dostać pracę oraz zarobić pokaźne pieniądze. Każdy obywatel podczas organizacji wyborów może się na prawdę wzbogacić.

Wybory samorządowe w Polsce

Wybory samorządowe w naszym kraju polegają na wyborach członków organów samorządu terytorialnego, tj. rad gmin, rad powiatów, sejmików województw oraz jednoosobowych organów wykonawczych gmin czyli wójtów, burmistrzów oraz prezydentów miast. Do stycznia tego roku kadencja organów samorządu terytorialnego trwała cztery lata, jednak po wprowadzeniu nowej ustawy czas ten został wydłużony o rok. Kolejną nowością jest również to, że zatrudnionych ma zostać dwa razy więcej urzędników, niż miało to miejsce do tej pory oraz powołane zostaną aż dwa rodzaje komisji: terytorialne i obwodowe. Pierwsza ma rejestrować kandydatów oraz przekazywać wyniki, druga natomiast nadzorować będzie bezpośredni przebieg wyborów oraz liczyć głosy.

Jakie są stawki za pracę w komisji?

Wybory samorządowe są okazją do zarobku nie tylko dla polityków na których głosujemy, ale i dla zwykłych obywateli. Za pracę w komisji obwodowej zarobić będzie można 300 złotych jako szeregowy członek komisji, zastępca przewodniczącego otrzymać ma kwotę o 30 złotych wyższą, sam przewodniczący natomiast zarobi 380 zł. Komisje terytorialne zapewniają swoim pracownikom nieco wyższe stawki. Członkowie szeregowi otrzymają 550 złotych, zastępcy 600, a sami przewodniczący o 60 zł więcej.

Jak zostać członkiem komisji?

Aby zasiąść do komisji należy być pełnoletnim oraz posiadać polskie obywatelstwo. Następnie zgłosić się trzeba do pełnomocnika komitetu wyborczego - spis znaleźć można na stronie Państwowej Komisji Wyborczej. Pamiętać jednak należy, że jedna osoba może zasiadać tylko w jednej komisji w której zwykle jest dziewięciu członków, liczba miejsc jest więc mocno ograniczona. Zapisy do komisji terytorialnych trwały niestety do 11 września, ciągle jest jednak szansa na dostanie się do komisji okręgowych - tam nabór trwa do 21 września. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Polacy długo na nią czekali! Kultowa marka nareszcie w naszym kraju
  2. ZUS bije na alarm! Nie wierzcie w te wiadomości, stracicie mnóstwo pieniędzy
  3. Kolejna dymisja w rządzie PiS stała się faktem! Premier nie ustąpił
Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu