Idą wybory. Politycy rozdają 5000 zł na dziecko

Idą wybory. Politycy rozdają 5000 zł na dziecko

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami, a im są bliżej, tym bardziej rośnie aktywność polityków. Niedawna konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości pokazała jak dużo można obiecać wyborcom na krajowym podwórku. Politycy lokalni nie zamierzają jednak zostawać w tyle.

Wybory samorządowe zostaną zorganizowane za niecałe dwa miesiące, a dokładnie 21 października. Wtedy Polacy udadzą się do lokali wyborczych w celu wskazania swoich faworytów do rad dzielnic, gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich. Obywatele wybiorą też wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. W obliczu nieuchronnie zbliżającej się ostatecznej potyczki, politycy prześcigają się w akcjach, które mają zaskarbić im sympatię wyborców. Pośród przelicznych obietnic i programów przedwyborczych, szczególnie wyróżnia się Szczecin. Tamtejsze władze postanowiły wznieść pomoc socjalną na nowy poziom.

Wybory samorządowe w Szczecinie: 5000 zł na dziecko

Niedawno włodarze Szczecina stwierdzili, że miasto powinno silniej i bardziej zdecydowanie wspierać politykę prorodzinną. Tak właśnie doszło do wprowadzenia programu "Bon opiekuńczy: wieloraczki". - Program ma pomóc rodzinom w pokryciu części wydatków przeznaczonych na opiekę nad wieloraczkami mieszkającymi w Szczecinie - podał oficjalnie magistrat miasta. "Bon opiekuńczy: wieloraczki" gwarantuje mieszkańcom Szczecina otrzymanie po 5000 złotych na każde dziecko, jeśli przyjdzie ono w ramach ciąży mnogiej. Według władz miasta obejmuje to urodzenie co najmniej trojaczków. Tym samym najmniejsza dopłata wiąże się z otrzymaniem aż 15 000 złotych.

Piękne obietnice bez pokrycia?

Kwota 5000 złotych na każde dziecko może robić wrażenie. Okazuje się jednak, że program władz Szczecina może być tak naprawdę skierowany do... nikogo. Program zakłada dopłaty dla dzieci, które są mieszkańcami Szczecina. Przez ostatnie niemalże trzy lata w Szczecińskich szpitalach trojaczki przyszły na świat sześciokrotnie. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że nie wszystkie z nich należą do grona mieszkańców miasta. W takiej sytuacji możliwe jest, że przez cały rok nikt nie będzie mógł skorzystać ze świadczeń w ramach "Bonu opiekuńczego: wieloraczki". Czy wprowadzenie programu wpłynie jednak na decyzje wyborców? Wszystko zostanie zweryfikują wybory samorządowe 21 października. ZOBACZ TAKŻE
  1. Dramat setek tysięcy Polaków. 500 plus bezdusznie odebrane, Ty możesz być następny
  2. To już jakiś absurd! KOSMICZNE ceny kawalerek w Warszawie, skandaliczne standardy
  3. Zenek Martyniuk hitem kabaretu! Polacy turlają się ze śmiechu
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News