Marta dostała pozornie zwykłą kartę do głosowania. Jeden szczegół zwrócił jej uwagę, teraz ostrzega innych: każda karta musi mieć dwa stemple

Marta dostała pozornie zwykłą kartę do głosowania. Jeden szczegół zwrócił jej uwagę, teraz ostrzega innych: każda karta musi mieć dwa stemple Źródło: facebook.com Marta Siwicka

Wybory prezydenckie w świetle skandalu? Internautka Marta opublikowała zdjęcie karty do głosowania, którą odebrała od komisji. Potem zadała tylko jedno pytanie i dowiedziała się, że jej głos nie będzie liczony. Zostanie uznany za nieważny. Każdy musi uważać.

Wybory prezydenckie już 12 lipca. Marta tym razem po otrzymaniu karty do głosowania uważnie ją obejrzy i sprawdzi każdy podejrzany błąd. Radzi to też innym wyborcom.

"Mój głos będzie nieważny"

Internautka Marta Siwicka opublikowała na Facebooku dość niepokojący post. Dotyczył karty do głosowania - kobieta zrobiła zdjęcie otrzymanej kartki papieru i spytała się, czy aby na pewno taka karta jest ważna. Na pierwszy rzut oka wszystko wyglądało profesjonalnie, jednak poniżej akapitu z informacjami brakowało jednej pieczątki. Widniała pieczęć Państwowej Komisji Wyborczej, jednak brakowało drugiej, mniejszej - obwodowej komisji wyborczej. Marta Siwicka z przykrością usłyszała, że jej głos nie będzie ważny.

- Po kolejnej rozmowie już wiem na pewno, że mój głos będzie nieważny ze względu na nieprawidłową kartę. Szkoda, że w tej małej informacji na końcu nie ma jednego zdania o tym, że karta bez obu pieczęci będzie nieważna. To nie jest powszechna wiedza. Jako obywatelka, otrzymując tak ważny dokument, miałam wiarę, że wszystko jest ok. Założyłam, że po wyjęciu kart przybija się te pieczątki i dopiero w domu zaczęłam jednak drążyć kwestię. Teraz już nie da się nic z tym zrobić. Mogę złożyć skargę do OKW i wtedy np. sąd może upomnieć członków komisji. Ale mi na tym zupełnie nie zależy, bo może to była jedna karta wynikająca ze zmęczenia - pisze Marta Siwicka w swoim poście.

Wybory prezydenckie już 12 lipca, należy mieć oko na karty do głosowania

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Internautka jest wyraźnie zdołowana i radzi, aby przy wyborach prezydenckich w II turze dokładnie obejrzeć otrzymaną kartę. Muszą widnieć na niej dwie pieczęcie. Jeśli którejś z nich brakuje, należy natychmiast zwrócić się do komisji - są zobowiązani wydać drugą, prawidłowo podstemplowaną kartę do głosowania. Marta Siwicka felerną kartę otrzymała w jednej z toruńskich komisji, a Krajowe Biuro Wyborcze w Toruniu już zapoznało się z całą sytuacją. 12 lipca należy więc przyjrzeć się karcie do głosowania.

Dzisiaj grzeje: 1. Żałoba i smutek w Watykanie, smutne informacje o Ratzingerze. Niestety, nie żyje brat papieża Benedykta XVI

2. Kobieta piła ocet jabłkowy każdego dnia przez miesiąc. Efekty były zaskakujące

Niepokojące są komentarze umieszczone pod postem. Polacy mieszkający za granicą informują, że poza granicami kraju "co trzecia karta nie miała pieczęci" lub że "całe Monachium dostało bez pieczątek". W najgorszej sytuacji są osoby, które głosują korespondencyjnie - mogą nie mieć czasu i możliwości, aby ich karta bez pieczęci została zamieniona na właściwą.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Miarka się przebrała, Magda Gessler nie powstrzymała wściekłości. Poszło o jej wygląd, padły mocne słowa
  2. Mieli walczyć "na niby". Jeden z zawodników doznał koszmarnej kontuzji, nagranie dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  3. Współpracownicy Jaworowicz ujawnili całą prawdę o niej. Przed kamerami nie dało się zauważyć, dla niektórych może być wstrząsem
  4. Dramat Królowej życia rozegrał się na oczach widzów. Już nic nie będzie jak kiedyś
  5. Zauważyłeś u sąsiadów deski przykrywające koła aut? Warto zrobić tak jak oni, w okolicy może być poważny problem
  6. Anna Jantar zanim odeszła, odkryła wstrząsającą rzecz. Nie miała łatwo

Źródło: Facebook

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News