Podliczono głosy z 99% komisji. Kolejna zadziwiająca zmiana w wynikach wyborów, nie wszyscy są zadowoleni

Podliczono głosy z 99% komisji. Kolejna zadziwiająca zmiana w wynikach wyborów, nie wszyscy są zadowoleni Źródło: Jan Bielecki/East News

Wybory prezydenckie zakończyły się decyzją o II turze głosowania. W kolejnym starciu zmierzy się obecny prezydent Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Tymczasem podliczono głosy z 99% komisji. Zdumiewające informacje.

Wybory prezydenckie od samego początku wzbudzają ogromne emocje w opinii publicznej, na co ogromny wpływ ma przede wszystkim panująca epidemia. 28 czerwca w końcu doszło do głosowania, co zakończyło się decyzją o II turze. Niedługo potem podliczono głosy z 99% komisji. Podczas poniedziałkowej konferencji Państwowa Komisja Wyborcza przekazała informacje o najważniejszych wydarzeniach w I turze. 

Wybory prezydenckie: Podliczono głosy z 99% komisji 

Jak donosi Interia, według PKW zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem w I turze głosowania był frekwencja, która okazała się rekordowa, o czym oficjalnie poinformował szef PKW Sylwester Marciniak. Podczas konferencji przekazano również cząstkowe wyniki z 99,78 proc. obwodów. Marciniak odniósł się również do doniesień samej policji, która tylko tego jednego dnia odnotowała aż 350 interwencji. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Z kolei jeśli mówić o cząstkowych wynikach, jak przytacza Interia, przedstawiają się one następująco: 43,67% głosów oddano na Andrzeja Dudę, 30,34% dla Rafała Trzaskowskiego, 13,85% dla Szymona Hołowni, 6,75% dla Krzysztofa Bosaka.

Z kolei w przypadku kolejnych kandydatów ilość głosów wygląda następująco: 2,37% dla Władysława Kosiniak-Kamysza, 2,21% dla Roberta Biedronia, 0,23% dla Stanisława Żółtka, 0,17% dla Marka Jakubiaka, 0,14% dla Pawła Tanajno, 0,14% dla Waldemara Witkowskiego i 0,11% dla Mirosława Piotrowskiego. 

Dzisiaj grzeje: 1. Fatalne doniesienia o Mateuszu Morawieckim. Niestety, żywioły uderzyły w jego dom, wstrząsające zdjęcie

2. Przedszkolanka przywiązała dziewczynkę do krzesła. Rodzice odkryli prawdę przez przypadek

Nie w sposób ukryć, że nie wszyscy są zadowoleni z takiego obrotu spraw. Polacy szturmem stawili się przy urnach, by oddać swój głos, dlatego jak przekazuje PKW, odnotowana frekwencja wynosiła aż 64,4%.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Znalazła w zeszycie mamy przepis na wafle sprzed 20 lat. Powróciły wspomnienia, najlepszy smak dzieciństwa
  2. Mariusz Pudzianowski zadziwił wszystkich kibiców w dniu wyborów. Przypomniał Polaka, którego wielbiły tysiące
  3. Chłopczyk chciał nakarmić psa. Nikt nie mógł przewidzieć, co się za chwilę stanie, nagranie mówi wszystko
  4. Mało kto wie, co łączy Eleni z bratem męża. Nie chodzi tylko o więzy rodzinne, fani przecierają oczy ze zdumienia
  5. Magda Gessler pokazała zdjęcie, ale nie przewidziała reakcji. Fanka zauważyła ważny szczegół, chodzi o włosy
  6. Znamy oficjalne wyniki z wszystkich komisji. PKW podała, jak głosowali Polacy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News