Wybory zagrożone przez epidemię? Nowe ognisko stawia wszystkich pod ścianą, bardzo niepokojące wiadomości z jednej z gmin

Wybory zagrożone przez epidemię? Nowe ognisko stawia wszystkich pod ścianą, bardzo niepokojące wiadomości z jednej z gmin Źródło: By Karol Szadkowski (AMZ Kutno) - praca własna / CC BY-SA 4.0 / https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plik:AMBULANS_FIAT_DUCATO.jpg

Wybory prezydenckie są na dobre zagrożone przez panującą jeszcze epidemię? Niestety, odkryto nowe ognisko koronawirusa, nie wygląda to zbyt dobrze. Do 28 czerwca pozostało już niewiele czasu - na tę chwilę wszyscy rozkładają ręce, nie ma wyjścia z sytuacji?

Wybory prezydenckie muszą się odbyć - takiego zdania są mieszkańcy oraz delegatura Krajowego Biura Wyborczego. Jeśli do jutra nie znajdzie się rozwiązanie problemu, w jednej z gmin będzie istne zamieszanie.

W jednej z gmin mieszkańcy nie pójdą głosować?

Wykryto nowe ognisko koronawirusa, przez co wybory prezydenckie są zagrożone. W powiecie sejneńskim w gminie Giby głosowanie stoi pod wielkim znakiem zapytania. Jak donosi Radio ZET, wójt gminy, Robert Bagiński, przeszedł pozytywnie testy na koronawirusa. Urząd jest całkowicie zamknięty, a sekretarz, skarbnik gminy i kilku urzędników odbywają kwarantannę.

Zdecydowano, że na kwarantannę będą musiały udać się też niektóre osoby, które 28 czerwca miały pracować w obwodowych komisjach wyborczych. W gminie Giby takich obwodów jest 5, a w każdej komisji powinno zasiadać od 7 do 9 członków. Tymczasem sytuacja pokazała, że realnie w komisjach będą mogły pracować 2-3 osoby. Wszystko przez to, że inne osoby, które mogły tam zasiadać, zrezygnowały z powodu sytuacji epidemicznej. Taka ilość członków to zdecydowanie za mało.

Nie wiadomo, czy wybory prezydenckie się odbędą. Jutro zostanie podjęta decyzja

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Wybory muszą w gminie się odbyć. Po ich zakończeniu musi zostać sporządzony protokół, by uznać wybory prezydenckie za ważne w całym kraju - mówi dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Suwałkach, Alicja Rynkiewicz-Dąbek. Delegatura Krajowego Biura Wyborczego z Suwałk wraz z gminą Giby muszą znaleźć do 25 czerwca chętnych do pracy. Wszystko wyjaśni się już jutro.

Dzisiaj grzeje: 1. Widzieliśmy na własne oczy. Grób Królikowskiego po 4 miesiącach od śmierci jest w porażającym stanie
2. Popularny ser znika z Lidla. GIS wykrył w nim niebezpieczne bakterie, lepiej uważać

Jak podaje Radio ZET, koronawirus w powiecie sejneńskim rozgościł się już na dobre. 101 osób znajduje się na kwarantannie. Ognisko wybuchło po jednym z wesel, które hucznie obchodzono 6 czerwca w ośrodku wypoczynkowym w Gibach. Świętowało tam 60 osób, a pierwszymi zdiagnozowanymi zakażonymi była radna z gminy Giby i jej mąż, który pracuje jako urzędnik w powiecie. Cztery dni po weselu odbyła się sesja rady gminy, gdzie uczestniczyła zakażona, która jeszcze wtedy nie wiedziała, że jest zakażona. Kontakt miało z nią kilkadziesiąt osób, w tym radni, sołtysi, policjanci oraz strażnicy graniczni.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Twoja babcia jednak się myliła. Przepis nie ma prawa zadziałać tak, jak mówiono nam w dzieciństwie
  2. Nie żyje uwielbiany sportowiec. Podano porażającą wiadomość, jeszcze kilka miesięcy temu zachwycał swoimi występami
  3. Zakaz zostanie podtrzymany. Media dotarły do ustaleń na najwyższym szczeblu, wiele osób będzie zmuszonych do nagłej zmiany planów
  4. Panna młoda założyła swoją suknię ślubną. Chwilę później wszyscy opłakują bolesną śmierć
  5. Rozporządzenie obowiązuje, dotyczy wszystkich Polaków. Ministerstwo Zdrowia postawiło sprawę jasno
  6. TVP właśnie podało ważną wiadomość. Chodzi o Łukasza Szumowskiego, Polacy czekali na jego deklaracje

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News