Czy wybory prezydenckie powinny być przełożone w obecnej sytuacji?

Czy wybory prezydenckie powinny być przełożone w obecnej sytuacji? Źródło: YouTube StrimeoTV

Majowe wybory prezydenckie zbliżają się wielkimi krokami. Aktualna sytuacja związana z pandemią, wywołaną przez koronawirusa, sprawiła, że u wielu Polaków pojawiły się wątpliwości dotyczące tego czy wybory powinny odbyć się w ustalonym wcześniej terminie.

Nie da się ukryć, ze wybory prezydenckie to niezwykle ważne wydarzenie. To moment, na który oczekuje wielu naszych rodaków. Jednak pandemia sprawia, że znaczna część potencjalnych wyborców wolałaby, żeby odbyły się one w innym terminie. Według badań, które przeprowadziło dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej” przez United Survey stwierdzono, że aż 71,7% Polaków chciałoby, aby wybory prezydenckie odbyły się w innym terminie. 

Wywołane jest to niepokojem, do którego przyczynił się koronawirus. Zgodnie z zaleceniami, w trakcie epidemii powinno się unikać skupisk ludzkich. Z całą pewnością lokale wyborcze do nich należą. Przewija się przez nie w ciągu dnia wyborów ogromna liczba ludzi. W związku z tym zwiększa to ryzyko infekcji koronawirusem. Czy wybory prezydenckie powinny zostać przełożone z uwagi na panującą pandemię?

 

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News