wybory prezydenckie 2020 podjęli decyzję
Pikio
Mateusz Sidorek - 27 Maja 2020

Kaczyński oficjalnie o wyborach prezydenckich. Nie ma wątpliwości

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, jaki los czeka wybory prezydenckie 2020. Polsat News opublikował oświadczenie wydane wspólnie przez szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego, lidera Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobrę oraz szefa Porozumienia Jarosława Gowina. Do tej pory Polacy wciąż nie wiedzą, na który termin przypadnie głosowanie.

Wybory prezydenckie 2020 to ostatnio jeden z najgorętszych tematów w mediach i społeczeństwie. Chociaż wśród polityków padały takie daty jak 28 czerwca, wciąż nie podano oficjalnego terminu głosowania. Z wypowiedzi posłów wynikało, że nie osiągnięto jeszcze porozumienia. Dzisiaj ogłoszono oświadczenie w sprawie wyborów.

Anna Mucha pokazała ciążowy brzuszekSzczęśliwa Anna Mucha pokazała zdjęcie z ciążowym brzuszkiem. Fani są uradowaniCzytaj dalej

Wybory prezydenckie 2020 będą mogły odbyć się, zarówno w lokalach, jak i w trybie korespondencyjnym. Wynika to z nowej ustawy z 12 maja, którą uchwalił Sejm. Jak zapowiedział jeden z polityków PiS dzisiaj o 15:45 miało ukazać się oświadczenie, które dotyczy m.in. wyborów prezydenckich. Zostało one sporządzone wspólnie przez Liderów Zjednoczonej Prawicy.

Wybory prezydenckie 2020

Wybory prezydenckie 2020 dzielą polskie społeczeństwo. Część polityków oraz obywateli uważa, że powinny być przeprowadzone jak najszybciej. Ze strony partii rządzącej i premiera Morawieckiego padały nawet stwierdzenia, że w przeprowadzeniu wyborów przeszkadza opozycja. Dzisiaj Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin wydali wspólne oświadczenie w tej sprawie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

niemowlę do szpitalaMama zajrzała do buzi 11-tygodniowego synka i pobladła. Natychmiast zabrała go do szpitala, ale nawet lekarze byli bezradniCzytaj dalej

Ze słów Jarosława Kaczyńskiego wynika, że wybory prezydenckie 2020 wciąż pozostają w zawieszeniu. Politycy stwierdzili, że termin był już wcześniej ustalony, jednak obecnie opozycja próbuje utrudniać przeprowadzenie wyborów. Szef PiS zasugerował, że politycy, którzy opóźniają wybór konkretnej daty, robią to we własnym interesie.

- Stanął znów w dyskusji publicznej problem terminu wyborów. Niektórzy chcą w dalszym ciągu odrzucić rozwiązania konstytucyjne i przyjąć inny termin. Stoją za tym partykularne interesy, a nie interes Polski - powiedział Jarosław Kaczyński - ci, którzy to proponują (inne terminy wyborów - red.), sieją zamęt i za nic mają konstytucję - dodał polityk.

- Nasze stanowisko jest jednoznaczne, wspólne. Wybory będą przeprowadzone, jeżeli będą jakieś próby przeciwstawiania się temu, to będziemy wykorzystywali wszystkie środki, jakie przynależą państwu, po to, by prawo zostało wykonane - przekonywał szef PiS.

- Chcę zaapelować do liderów opozycji, by przestali się ośmieszać i grać interesem Polski w imię partykularnych interesików swoich partii - zaapelował do opozycji Jarosław Gowin.

Dzisiaj grzeje:

1. Kaczyński oficjalnie o wyborach prezydenckich. Nie ma wątpliwości

2. Agnieszka Hyży przerwała milczenie. Powiedziała całą prawdę o swoim mężu: „To nasze ostatnie wspólne zdjęcie”

Po wypowiedziach Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry możemy stwierdzić, że wybory prezydenckie wciąż stoją pod znakiem zapytania. Szef PiS zasugerował jednak, że 28 czerwca to ostatni możliwy termin przeprowadzenia wyborów, aby nowy prezydent został zaprzysiężony 6 sierpnia. Zdaniem Kaczyńskiego to też jedyny termin zgodny z konstytucją. O wyborach pisaliśmy niedawno w innym artykule.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wstydliwy problem, z którym nie radzi sobie wielu pacjentów. Hemoroidy da się jednak skutecznie leczyć
  2. Włoskie media są przekonane. Arkadiusz Milik wybrał już nowy klub, poznaliśmy termin transferu
  3. Kobieta przypadkiem spotkała 6-latkę z pełnymi workami na śmieci. Zapytała, gdzie rodzice, odpowiedź zwala z nóg
  4. Kluczowe zmiany już od tej niedzieli w każdym kościele. Obowiązują 2 ważne zasady
  5. Mamy zdjęcie Agaty Dudy w wieku 20 lat. Niebywałe, jak się zmieniła, mało kto by ją rozpoznał
  6. Po ile u was kosztują truskawki? Ceny szybko się zmieniają, mamy dobre wieści

Nikt nie podejrzewał, że zwykłe mycie zębów przyniesie tak fatalne skutki11-latka wyszła z łazienki, powiedziała 2 druzgoczące zdania i umarła. Teraz mama ostrzega innych rodzicówCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News