W ostatniej chwili podjęto decyzję o wyborach. Oficjalnie potwierdzono wprowadzenie nakazu w konkretnych regionach Polski

W ostatniej chwili podjęto decyzję o wyborach. Oficjalnie potwierdzono wprowadzenie nakazu w konkretnych regionach Polski Źródło: pikio.pl

Wybory prezydenckie 2020. Zapadła bardzo ważna decyzja, na którą czekało wielu Polaków. Oficjalnie zostało potwierdzone wprowadzenie nakazu w konkretnych regionach Polski, Wiemy już, w których miejscach Polacy będą mogli głosować wyłącznie w sposób korespondencyjny.

Wybory prezydenckie zbliżają się wielkimi krokami, a w związku z pandemią koronawirusa, musiały zostać podjęte ważne decyzje. Wiadomo już, w których miejscach w kraju głosowanie odbędzie się tylko korespondencyjnie. W tej sprawie głos zabrała Państwowa Komisja Wyborcza. 

Wybory prezydenckie - PKW podjęło oficjalną decyzję 

Wczoraj minister zdrowia Łukasz Szumowski razem z resortem zdrowia wydał rekomendacje dla PKW w sprawie przeprowadzenia wyborów prezydenckich. Ze względu na pandemię w dwóch województwach zalecane było przeprowadzenie głosowania tylko w sposób korespondencyjny. 

Państwowa Komisja Wyborcza podjęła w tej sprawie uchwałę. Wiadomo już, że zawarte zostały w niej rekomendacje wydane przez resort zdrowia. Oznacza to, że wyłączne głosowanie korespondencyjne odbędzie się w dwóch polskich gminach: Baranów (woj. wielkopolskie) i Marklowice (woj. śląskie).

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Wybory prezydenckie 2020: informacje przekazane przez PKW

Podczas zebrania PKW pojawił się także Łukasz Szumowski. Omawiano na nim rekomendacje wydane przez resort zdrowia i konsultowano się w sprawie głosowania. Po obradach odbyła się konferencja prasowa, na której przewodniczący PKW zaznaczył, że osób uprawnionych do głosowania w Baranowie jest około 6 tysięcy, a w w Marklowicach około 4 tysięcy. Jak donosi Dziennik.pl, powołując się na PAP, z głosowania korespondencyjnego zostanie wyłączony jeden obwód, znajdujący się na oddziale leczniczo-rehabilitacyjnym w Grębaninie. 

- Ze słów ministra zdrowia wynikało, że nie przewiduje innych wniosków, chociaż czas, zgodnie z ustawą, z kalendarzem wyborczym jest do 21 czerwca, czyli do niedzieli PKW może podjąć taką uchwałę - powiedział przewodniczący PKW.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy od rana dostają pilnego SMS-a od rządowej komórki. Znamy jego treść, chodzi o poważne niebezpieczeństwo

2. Szumowski chce zrezygnować z funkcji ministra zdrowia? Zaskakujące doniesienia

Wybory prezydenckie odbędą się już 28 czerwca w niedzielę. Polacy swój głos do urn będą mogli oddać we wszystkich regionach  z wyłączeniem dwóch gmin: Baranów i Marklowice, gdzie wyborcy będą mogli głosować tylko korespondencyjnie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. W jednym rejonie Polski sypie grzybami, aż miło. Podajemy konkretne miejsca, gigantyczne zbiory gwarantowane
  2. Ukochana Grzegorza Krychowiaka nie próżnuje. Nie tak dawno pokazywała biust, dzisiaj czaruje nogami (FOTO)
  3. Burza w sieci, Narożna poszła na całość. Fani nie spodziewali się, że w końcu poznają prawdę
  4. Zapadła decyzja, Polacy dostaną po 1400 złotych miesięcznie. Wiadomo, kto i kiedy
  5. Córka Jackowskiego już dłużej nie będzie milczała. Wszystko się wydało, porażające wyznanie
  6. Wstrząsające nagranie z monitoringu windy. Kamera nagrała, co babcia robi biednemu dziecku

źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News