Wybory prezydenckie
Jan Bielecki/East News
Klaudia Bochenek - 14 Maja 2020

Szef Kancelarii Premiera podał nową datę wyborów prezydenckich. Jest najbardziej prawdopodobna

Wybory prezydenckie miały odbyć się 10 maja w sposób korespondencyjny. Niestety, plany polityków nie doczekały się spełnienia. Wszyscy pracują nad ogłoszeniem nowej daty wyborów - szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk, podał bardzo możliwy termin.

Polacy są wściekli, że wybory prezydenckie były planowane w tak ogromnym chaosie i dezinformacji. Politycy obiecali, że tym razem postarają się, aby wyglądały tak, jak powinny. Michał Dworczyk zdradził szczegóły.

Wybory prezydenckie odbędą się w czerwcu?

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera, pojawił się dziś w Telewizji Republika. Rozmowa dotyczyła oczywiście wyborów - wszyscy chcą znać nowy termin. Michał Dworczyk przede wszystkim wyraził głęboką nadzieję, że tym razem Senat o wiele szybciej rozpatrzy ustawę dotyczącą wyborów, ponieważ zostały zawarte w niej pewne zmiany, o których już informowaliśmy. Przede wszystkim politykom zależy, aby te odbywały się tradycyjnie w lokalach wyborczych, ale z możliwością oddania głosu korespondencyjnie.

Zdjęcie jest na pierwszy rzut oka niepozorne.Przyjaciółki zrobiły sobie pozornie zwykłe zdjęcie. Mało kto potrafi zauważyć upiorny szczegół w tleCzytaj dalej

- 28 czerwca wydaje się najbardziej prawdopodobnym terminem wyborów prezydenckich, ale tu oczywiście decyzja jest po stronie pani marszałek i pani marszałek we właściwym momencie suwerennie tę decyzję podejmie - mówił szef Kancelarii Premiera w Telewizji Republika.

Nie brakowało uszczypliwości w stronę opozycji

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Znaki zodiakuLepiej uważać na kilka znaków zodiaku. Są okropnymi plotkarzami, nie mają żadnych skrupułówCzytaj dalej

Całkiem niedawno media żyły informacjami, według których wybory prezydenckie odbyłyby się nawet w lipcu lub w sierpniu. Słuchając pewnego siebie Michała Dworczyka można jednak przygotowywać się na czerwcowy termin. W rozmowie z Telewizją Republika szef Kancelarii Premiera przyznał także, że ma nadzieję, iż marszałek Senatu Tomasz Grodzki nie będzie specjalnie przedłużał uchwalenia ustawy.

Dzisiaj grzeje:

1. W transmisji na żywo prezydent Duda ujawnił rodzinny dramat. Jego bliski został niestety zakażony
2. Wiemy, kiedy luzowanie obowiązku noszenia maseczek. Padła deklaracja ministerstwa zdrowia

Pojawił się również temat dotyczący zmiany kandydata na prezydenta z ramienia PO. Podobno większość nie chce, aby Małgorzata Kidawa-Błońska nadal kandydowała.

- Konstytucja, ustawy nie są tworzone po to, żeby zaspokoić oczekiwania Platformy Obywatelskiej i jej polityków, tylko one regulują funkcjonowanie państwa. Należy przestrzegać tych przepisów zawartych zarówno w konstytucji, jak i w poszczególnych ustawach. Platforma wydaje się jakby coraz częściej o tym zapominała, kierując się własnym, partykularnym interesem politycznym - skomentował Michał Dworczyk.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje 47-latka, którą celowo opluł mężczyzna zarażony koronawirusem. Rodzina zmarłej domaga się procesu o zabójstwo
  2. Ile kosztował poród Anny Lewandowskiej? Ogromna suma przyprawia o zawrót głowy
  3. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje. Niestety, wśród ofiar jest 18-latka
  4. Niebywała pomyłka dużego banku w Polsce. Chodzi o wielkie pieniądze
  5. Gwiazda "DDTVN" wyjawiła zatrważającą diagnozę dla swojego dziecka. Smutne rokowania, mózg może nie wytrzymać
  6. Wykiełkuje w 3 dni. Wytrawny ogrodnik wyjawił trik na gigantyczne plony marchwi

Roksana Węgiel - sekretRoksana Węgiel zdradziła swój sekret. Rewelacja na aktualne dniCzytaj dalej

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News