Władysław Kosiniak-Kamysz o wyborach prezydenckich: "Chciałbym być kandydatem Koalicji Polskiej i innych środowisk"

Władysław Kosiniak-Kamysz o wyborach prezydenckich: "Chciałbym być kandydatem Koalicji Polskiej i innych środowisk" Źródło: .

Wybory prezydenckie w 2020 roku mogą być wyjątkowo ciekawe. Władysław Kosiniak-Kamysz przedstawił właśnie swój pomysł na start w elekcjach wyłaniających najważniejszą osobę w państwie. Jak się okazuje, szef PSL chciałby być kandydatem tzw. Koalicji Polskiej, a więc nowego ugrupowania, którego współtwórcą miałby być Paweł Kukiz.

Wybory prezydenckie są obecnie priorytetem dla wszystkich partii politycznych w Polsce. Władysław Kosiniak-Kamysz ogłosił, że chciałby zostać prezydentem z list tzw. Koalicji Polskiej. Ugrupowanie opozycyjne, współtworzone z politykami Kukiz'15, miałoby przynieść powodzenie szefowi PSL w objęciu najważniejszego mandatu w polskiej polityce.

Wybory prezydenckie wygrane przez PSL? Kosiniak-Kamysz o swoich pomysłach na start

Sam szef ludowców nie ukrywa, że jest naturalnym kandydatem partii do startu w elekcji. Według polityka, po konwencji ugrupowania to właśnie najprawdopodobniej on zostanie desygnowany do reprezentowania PSL w wyborach.

- Chciałbym być kandydatem na prezydenta nie tylko jednej formacji, ale Koalicji Polskiej, innych środowisk (...) To jest decyzja, którą podejmuje konwencja wyborcza (...) mówi o tym, że jestem naturalnym kandydatem PSL-u na prezydenta. Ja też w swoim wystąpieniu mówiłem, że dzisiaj nie wystarczy być kandydatem jednej formacji politycznej - nawet tak znakomitej i tak długo obecnej na scenie politycznej. - powiedział polityk w RMF-FM.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Koalicja Polska kluczem do sukcesu PSL?

Zdaniem Kosiniaka-Kamysza, utworzenie ugrupowania "Koalicja Polska" mogłoby pomóc w przekonaniu wyborców do zaufania ludowcom w następnych wyborach. Zdaniem szefa PSL, jedną z najważniejszych twarzy partii będzie Paweł Kukiz, który ma ruszyć w Polskę, aby wysłuchać postulatów wszystkich środowisk.

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarna polska piosenkarka zmarła na glejaka. Wstrząsające słowa męża
2. Nie żyje znany dziennikarz, dla wielu był kultowy. Bardzo smutne wiadomości z zachodniej polski

- Paweł Kukiz będzie pełnił w Koalicji Polskiej jedną z najważniejszych ról. Dzisiaj to ogłosimy. Paweł Kukiz chce się zająć rozmowami z rodakami, chce jeździć po Polsce. Będzie w całej Polsce (...) Robi się ciekawa konkurencja. Kandydaci obywatelscy w wyborach prezydenckich - to pokazał Paweł Kukiz - mogą dostać naprawdę dobry wynik, więc tu do wszystkich trzeba podejść bez żadnej arogancji i jakiegokolwiek lekceważenia - mówi polityk.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Emeryci mogą dostać po 10 TYS. ZŁ! Warunek jest tylko jeden
  2. Michał Szpak pokazał BRATA! To takie CIACHO, że fanom opadły szczęki
  3. Owczarek niemiecki rzucił się na bezbronną dziewczynkę. 7-latka na widok mamy powiedziała słowa, które zapamiętają na zawsze
  4. Tak wygląda grób rodziców Marty Kaczyńskiej na Cmentarzu Powązkowskim. Smutny widok
  5. Trafnie przewidziała zamachy na Jana Pawła II i Kennedy'ego. Tuż przed śmiercią powiedziała, co jej zdaniem wydarzy się w 2020 roku

Źródło: RMF FM

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News