Zaskakujące oświadczenie szefa PKW tuż przed wyborami. Nie spodziewał się podobnego obrotu spraw

Zaskakujące oświadczenie szefa PKW tuż przed wyborami. Nie spodziewał się podobnego obrotu spraw Źródło: pikio

Wybory prezydenckie 2020. Już dziś Polacy oddadzą swój głos, decydując o tym, kto w najbliższych latach będzie stał na czele państwa. W związku z wczorajszą wiadomością od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa jeszcze przed głosowaniem szef Państwowej Komisji Wyborczej wydał zaskakujące oświadczenie.

Wybory prezydenckie 2020 już trwają. Polacy od 7 rano mogą pojawiać się w lokalach wyborczych, by oddać swój głos na jednego z dwóch kandydatów ubiegających się o najważniejszy urząd w państwie. Dla przypomnienia - w II turze wyborów obowiązują inne zasady niż podczas głosowania w I turze, o czym wczoraj przypomniało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa za pośrednictwem masowo wysyłanych wiadomości. 

Wybory prezydenckie na innych zasadach 

Wczoraj od godzin porannych do Polaków wysyłane były wiadomości od RCB, w których znalazła się informacja na temat tego, jak odbywać się będzie II tura wyborów.  "II tura wyborów prezydenckich w niedzielę 12.07. Osoby 60+, kobiety w ciąży oraz osoby niepełnosprawne będą mogły głosować w komisjach wyborczych bez kolejki" - mogliśmy przeczytać w treści SMS-a. 

Wiele osób bardzo zdziwiło się, że Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, które dotychczas informowało o niesprzyjających warunkach pogodowych, nagle przypomina o zasadach, jakie obowiązywać będą dziś w lokalach wyborczych. W sprawie nietypowych wiadomości zabrał głos szef Państwowej Komisji Wyborczej, Sylwester Marciniak. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Szef PKW: wybory prezydenckie są bezpieczne

Szef Państwowej Komisji Wyborczej, Sylwester Marciniak podczas rozmowy na antenie Polsat News został zapytany o wiadomości, które trafiły do Polaków. Jak wyznał, nie spodziewał się podobnego obrotu spraw. 

 - Byłem zaskoczony, choć czytałem o tym wcześniej. [...] Tego SMS-a otrzymałem około 17:00. Można powiedzieć, że wynika to z rozporządzenia ministra zdrowia, które weszło w życie w środę - przekazał szef PKW. 

Co więcej, Sylwester Marciniak jest przekonany, że wiadomość tylko podkreśla, że wybory prezydenckie są bezpieczne. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zdaniem szefa PKW miało zamiar poinformować "słabsze osoby", do których mogła nie dotrzeć decyzja o tym, że będą mogli uczestniczyć w wyborach prezydenckich bez czekania w kolejce. 

Dzisiaj grzeje: 1. PKW właśnie przekazała pierwsze dane dot. frekwencji. Liczba może być zaskoczeniem dla wielu

2. Nie żyje kierowca autobusu, który został pobity, gdy zwrócił uwagę pasażerom, że nie mają maseczek. Ulicami przeszedł marsz na jego cześć

 - To bardziej wskazanie, że wybory są bezpieczne i warto wybrać się do lokalu. Jaki to skutek odniesie, trudno przesądzać - dodał szef PKW.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Piękna partnerka gwiazdy Legii Warszawa wzbudziła zachwyt wśród kibiców. Wygląda obłędnie, prawdziwa petarda (FOTO)
  2. Babcia miała niezawodny sposób na wilgotne i kruche ciasto drożdżowe z owocami. Korzystają z niego kolejne pokolenia, zawsze się udaje
  3. Bliski przyjaciel i współpracownik Rydzyka ujawnił o nim całą prawdę. Do tej pory milczano o jego słowach
  4. Irena Kwiatkowska przeżyła śmierć kliniczną. Opowiedziała, co zobaczyła
  5. Ministerstwo oficjalnie oznajmiło zmiany w prawie. Wraca system z PRL
  6. Śmierć ukochanej córki, a teraz znów smutna wiadomość. Ewa Bem przeżywa trudne chwile

Źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News